11. 10. 2021

BK Napos Vysoká nad Labem vs. BK Chrudim – 77:69 

(19:16, 39:24, 53:46, 77:69)

Do sobotního utkání s Chrudimí jsme nastupovali s respektem, neboť tento tým už známe dlouhou dobu a v sestavě mají spoustu dobrých hráčů. Utkání začalo celkem vlažně. Oba týmy se na úvod oťukávali. Ve druhé čtvrtině se našemu týmu podařilo dostat do herní pohody a proměněnými trojkami jsme se ujali většího vedení. Za zmínku stojí proměněné trojky od tria Mráz – Andres – Hanzlík. Do šaten jsme odcházeli s pohodlným vedením 39:24.

Do třetí čtvrtiny jsme ale nastoupili velmi vlažně a dovolili jsme soupeři stáhnout náš náskok. Borci z Chrudimi proměňovali snadné střely a my jsme nebyli schopni ubránit a doskočit míč na obranné polovině. Do čtvrté čtvrtiny jsme šli s náskokem 7 bodů. Vše naznačovalo, že to půjde do vyrovnané koncovky. Soupeř proměňoval nájezdy a nám to naopak ze začátku nepadalo. Po chvíli oťukávání jsme však začali proměňovat. Jan Mráz dokázal v posledních 2 minutách proměnit 3 střely a dvakrát sebrat míč v klíčových momentech a spolu s dalšími hráči urval 3. vítězství v sezóně.

Body a sestava: Mráz J. 18, Andres P. 14, Kiršbaum 14, Hanzlík 11, Harčár 8, Synáček 8, Mahler 4, Kulich, Andres D., Vejražka, Sejpka.

BK Napos Vysoká nad Labem vs. Tesla Pardubice – 77:62

(23:22, 43:37, 54:50, 77:62)

V nedělním utkání na nás čekala Tesla Pardubice. Úkol v utkání byl jasný: začít dobře a v klidu si dojít pro čtvrtou výhru. Tesla však ukázala bojovného ducha a držela s náma krok až do 3. čtvrtiny. Za zmínku stojí určitě výkon Nalevanka a Brožka, kteří tým vedli po celý zápas. Naší hru však zdobily velmi pěkné přihrávky a rychlé protiútoky. Stále nás trápí obrana, zejména výpomoc na slabé straně. To samé se týká obranných doskoků. I přes horší obranu jsme v útoku dokázali proměňovat jednoduché střely a v koncovce jsme se mohli spolehnout na přesnou mušku Zdeňka Hanzlíka. D9ky týmovému výkonu jsme nakonec zvítězili 77:62.

Body a sestava: Kiršbaum 17, Hanzlík 14, Mráz J. 14, Harčár 11, Andres P. 6, Mahler 6, Vejražka 5, Synáček 4, Sejpka, Andres D.

Posted in Nezařazeno