18. 9. 2019

basketbalový turnaj U12 – Vysoká nad Labem

V sobotu 7. září se v naší hale ve Vysoké nad Labem uskutečnil druhý ročník mezinárodního turnaje MK-STAV CZ CUP, tentokrát  pro mladé basketbalisty v kategorii U12. Turnaje se zúčastnily 4 celky. Naše pozvání přijali mladí hráči ligových celků BK Synthesia Pardubice, BC Kolín a polského MKS Basket Szczawno Zdrój. Náš tým tak nečekalo nic lehkého.

Vysocká hala byla opět zaplněna rodiči, kteří podporovali své týmy. Celkové prvenství si odvezl tým BK Synthesia Pardubice, druhé místo putuje do Polska a třetí zůstává doma ve Vysoké nad Labem! V rozhodujícím utkání o 3. místo náš tým přehrál své soupeře z Kolína a vybojoval si tak krásný pohár za 3. místo. Nejlepší hráčem turnaje byl zvolen Matyáš Janovský z vítězného týmu BK Pardubice.

Kromě samotného turnaje byl pro účastníky a příchozí připraven bohatý doprovodný program. Utkání byla proložena vystoupením taneční školy Timedance Hradec Králové nebo exhibicí ve freestyle basketbalu v podání Daniela Kliky. Zařazena byla také týmová soutěž „skills challenge“, kterou těsně ovládli polští hráči před domácím týmem Vysoké. V hale byla také nainstalována projekce zápasu naší reprezentace v zápase s Brazílií na mistrovství světa v Číně.

Druhý ročník MK-STAV CZ CUP se k radosti všech vydařil, užili jsme si perfektní basketbalový den, proto se již nemůžeme dočkat začátku nové sezóny.

 

Výsledky:

 

BK NAPOS – BK Pardubice 36:55

BK NAPOS – BC Kolín 55:31

BK BK NAPOS – MKS Basket Szczawno Zdrój 20:43

 

Nejlepší hráč turnaje:   Matyáš Janovský (BK Pardubice)

 

Konečné pořadí:

  1. BK Synthesia Pardubice
  2. MKS Basket Szczawno Zdrój
  3. BK NAPOS Vysoká nad Labem
  4. BC Kolín
Posted in Mládež, NOVINKY, U12