8. 10. 2018

Neděle 7. 10. 2018 – ženy 2. liga – 4. kolo

BK NAPOS Vysoká n.L. : Vlčice Žďár n.S.  48 : 56    (15:10, 21:32, 36:47)

Sestava a body BK Napos: Michaela Kaňuková 12 + 13 doskoků (double double), Dominika Paclíková 10 (2x za 3b), Tereza Stará 9 (1x za 3b), Kateřina Trnoková 6  (1x za 3b), Marcela Kosová 4, Sarah Sharplesová a Michaela Hidveghy po 2 bodech, Michaela Bubeníčková 1, Andrea Skřivánková 0.

Naše ženy do utkání dobře vstoupily. Po první části se ujaly vedení 15:10 a vše nasvědčovalo, že náskok budou navyšovat. Jedna jediná ztráta a 7 získaných míčů za čtvrtinu. Ve druhé však nastal totální obrat. Od stavu 19:14 nezaznamenaly 6 minut a 22 vteřin ani bod, připsaly si 6 ztrát a skóre bylo rázem otočeno ve prospěch Vlčic ze Žďáru nad Sázavou. Poločas 21:32, druhá čtvrtina prohraná poměrem 6:22!! Po zbytek utkání si zkušenější soupeř své vedení pohlídal, naše ženy si tak při své premiéře ve 2. lize nepřipsaly výhru, ačkoliv začátek utkání jasně naznačil, že na ni měly. Týmu chyběla Barbora Zoubková, která se zúčastnila MS ICF v Polsku a Lenka Tomšíková, která se zúčastnila Olfincar hradeckého půlmaratonu, kde zaběhla skvělý osobní rekord v čase 1:44:13, svému týmu ale přece jen chyběla. Pro nemoc nestartovala ani Štěpánka Bořková.

Pozn: Ve skupině je zařazeno 8 týmů. ČBF ponechalo systém soutěže určený pro 12 celků, proto zahájení soutěže žen ve 4. kole