21. 2. 2017

20. kolo BK Vysoká nad Labem : BK Brandýs nad Labem 78 : 87 (19:16, 38:44, 61:73)

Sestava a body: Robert Paulíček 17b, Vojtěch Synáček 12b (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 11b (2x za 3b), Michal Krista 11b (3x za 3b), Matěj Fink 11bodů (1x za 3b) Petr Ruprecht 10b, Petr Dušek 6, Alois Daněk 0. Trojky 7:9 (z toho Marek Plášil (Brandýs) 5x úspěšný, celkem 25 bodů. Fauly: 24:22

Pouze sedm hráčů měl k dispozici na nedělní, rozhodující utkání o bytí a nebytí ve druhé lize trenér Jan Faltýnek. Alois Daněk si v závěru sobotního utkání natáhl stehenní sval a k dispozici nebyl ani Lukáš Vrťátko. První čtvrtina ještě vyzněla pro domácí Vysokou nad Labem, ve druhé čtvrtině se už prodral do vedení hostující Brandýs nad Labem. Poločas tak už trávil v kabině s vedením o 6 bodů (38:44). Trenér Brandýsa měl k dispozici pro rotaci v utkání více hráčů a tuto výhodu častým střídáním také dokázal využít. Hráčům Vysoké postupně docházely síly, místy činil rozdíl až 14 bodů. V rozhodujících momentech utkání podržela brandýské dobrá střelba z dlouhé vzdálenosti. Vysockým se podařilo zkorigovat na konečný rozdíl 9 bodů, který zpečetil učínkování BK Vysoká nad Labem ve druhé lize pro další sezónu. Brandýs odskočil v tabulce na rozdíl dvou bodů. Vysoká zvítězila v Brandýse rozdílem 8 bodů, doma prohrála o bodů 9. Vzájemné skóre -1 v neprospěch Vysoké a tak ani dvě porážky Brandýsa n/L v závěrečném dvoukole a dvě výhry Vysoké nic nezmění na faktu, že BK Vysoká je třetím sestupujícím celkem společně se Sršni Písek „B“ a Lokomotivou Trutnov, která propad z 1. ligy nezastavila ani v lize 2.

Trenér Jan Faltýnek: „Po sobotním výkonu se mi hodnotí toto utkání velmi těžce. Dnes snad nastoupilo úplně jiné družstvo než včera. Jsem si vědom, že včerejší utkání sebralo hodně sil, ale hráči dobře věděli o důležitosti tohoto střetnutí a proti včerejšku udělali na palubovce velmi málo. K dispozici jsem měl opět pouze 7 hráčů. To není výmluva, to je fakt. S předvedeným výkonem jsme nemohli obstát a Brandýs si zaslouženě odvezl nejdůležitější dva body sezóny za vítězství právě od nás.“

Posted in Muži A, NOVINKY