19. 2. 2018

VČL ženy –  5. kolo skupiny o 1. – 4. místo       17.2.2018

BK Vysoká nad Labem : Sokol Nilfisk HK „B“    52 : 49    (11:10, 30:26, 39:38)

Derby, které přilákalo početné zastoupení v hledišti z obou celků, svojí tvrdostí překonalo běžné meze. Dalo se očekávat vyrovnané utkání a v průběhu zápasu se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení. Těsné výsledky všech čtvrtin zajistily drama až do samého závěru. Těsně před koncem utkání stav 49:49, v koncovce byly šťastnější dívky Naposu Vysoká nad Labem. Nad čím je ale třeba se pozastavit, je vedení utkání ze strany rozhodčích. Ano, jedná se „jen“ o utkání rozšířené krajské soutěže. Nikdo mi ale nevymluví, že utkání prvního a druhého celku by si zasloužilo přinejmenším citlivěji zvolenou delegaci rozhodčích. Jeden mladý a nezkušený, druhý zkušený pán „v letech“, pro kterého jsou novinky v pravidlech velmi vzdálenou planetou. Výsledek? Těžká „holomajzna“ z obou stran a utkání, na které se příznivci obou družstev těšili, mělo s basketbalem jen málo společného. Pro dvě technické chyby musel hřiště opustit domácí trenér Jakub Uhrecký, mladý tým Vysoké tak musel uhrát koncovku bez svého kouče. V závěru také chyběla Michaela Hidvéghy, kterou se zraněným kotníkem odvezla dokonce záchranná služba. Sezóna tak pro s největší pravděpodobností předčasně skončila. Při způsobu vedení utkání bylo jen otázkou času, kdy k nějakému zranění dojde.

Ale vraťme se zpátky k basketbalu. V domácím týmu Naposu byla nejlepší střelkyní Lenka Tomšíková s 15 body, 3x se trefila z trojkové vzdálenosti, z toho dvakrát elegantně pomocí desky. Stala se tak i nejlepší střelkyní celého utkání. Originální triple-double zapsala Michaela Kaňuková za 10 nastřílených bodů, 15 doskoků a 10 získaných míčů (z toho 7x ve druhém poločasu). Pavlína Králíková zaznamenala 8 bodů (1x za 3b), Barbora Zoubková a Marcela Kosová po 6 bodech, Štěpánka Bořková 4, Dominika Paclíková 3 (trojka). Bez bodového zápisu Andrea Skřivánková, Tereza Stará, Michaela Hidvéghy.

Za hostující Sokol Nilfisk HK „B“ – Hradecké Lasičky zaznamenala 14 bodů Hana Fadrhonsová, Natálie Zemanová 10 (1x za 3b), Jana Elcnerová 8, Johana Šlapáková 7, Kristýna Lourková 5 (1x za 3b), velmi dobře hrající a řídící družstvo Diana Rajnochová 3 body, Natálie Hroudná 2 body.

Pozitivem domácího celku je 23 získaných míčů, pouze 12 ztrát. Trojky v utkání 5:2, fauly 19:18, technické chyby 2:0. Domácí hráčky doskočily celkem 37 míčů.

P.S. Oba celky měly ještě před zahájením utkání zajištěný postup do final-four VČL.

Pavel Rozsypal

Posted in NOVINKY, Ženy A