20. 3. 2018

Východočeská liga žen zná své královny pro sezónu 2017 – 2018. Víkendová utkání o umístění ve FinalFour jsou minulostí. Sobotní semifinálové zápasy svedly na palubovku nejprve první celek soutěže, BK Napos Vysoká nad Labem se čtvrtým týmem, BK Přelouč.

Sobota 17.3.2018

BK Napos Vysoká nad Labem : BK Přelouč  106 : 48 (25:16, 46:24, 68:32)

Jen v první čtvrtině dokázala Přelouč vzdorovat tlaku vysockých basketbalistek, pak už byl vidět na palubovce jen jeden tým. Pozornou hrou s minimem ztrát šla děvčata Vysoké za svým cílem, probojovat se do finálového utkání. A když jsme u minima ztrát, je potřeba vyzdvihnout jejich celkový počet v utkání – 6. Skvělá vizitka, korunovaná 22 získanými míči a 43 doskoky pod oběma koši. Výsledkem je drtivý rozdíl 58 bodů v součtu. Dvě hráčky si připsaly ceněný double-double, Marcela Kosová a Michaela Kaňuková. Velmi přesnou mušku z trojkové vzdálenosti prokázala Dominika Paclíková, která ze 7 pokusů mířila přesně 5x. Celkem nastřílely vysocké hráčky 12 trojek a mohly se v klidu soustředit na finálový duel.

Sestava a body Napos Vysoká n/L: Dominika Paclíková 17 (5x za 3b), Pavlína Králíková 15 (2x za 3b), Michaela Kaňuková 15 (1x za 3b) + 12 doskoků = DD, Lenka Tomšíková 14 (3x za 3b), Marcela Kosová 14 + 10 doskoků = DD, Barbora Zoubková 12, Tereza Stará 9 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 8, Andrea Skřivánková 2.

Sestava a body BK Přelouč: Nikola Žáková 21 (2x za 3b), Lenka Nešetřilová 8, Tereza Němečková 6, Tereza Roubová 4, Aneta Hejná 3, Simona Doležalová, Klára Novotná a Irena Kralevičová po 2 bodech Trojky v utkání 12:2 !!!

Ve druhém semifinálovém duelu nastoupily hráčky Sokola Nilfisk „B“ (Hradecké lasičky) proti Loko Trutnov „B“ (Trutnovské amazonky). Jasnými favoritkami byly hráčky hradeckého sokola, ale „amazonky“ neprodaly svoji kůži rozhodně lacino. V dramatické koncovce utkání dokázaly vyrovnat a dovést utkání do prodloužení. V něm už byly úspěšnější hradecké favoritky a výsledkem 71:65 si zajistily finále.

Sokol Nilfisk HK „B“ : Loko Trutnov „B“ 71:65

Sestava a body Sokol Nilfisk: Natálie Hroudná 15 (2x za 3b), Blanka Konečná 15, Johana Šlapáková 12, Hana Fadrhonsová 8, Kristýna Lourková 6 (1x za 3b), Diana Rajnochová 6, Jana Elcnerová 4, Natálie Zemanová 3, Lenka Říhová 2.

Sestava a body Loko Trutnov: Jana Strnadová 22 (1x za 3b), Zuzana Marksová 12, Martina Borůvková 8, Martina Gumanová 5 (1x za 3b), Lenka Tommová 3 (trojka), Nikola Tothová 3, Hana Tomanová a Lenka Vlková po 2 bodech. Petra Doubková, Karolína Borsová 0.

Neděle 18.3.2018

Nedělní program svedl k souboji nejprve týmy o 3. místo Východočeské ligy, poražené semifinalisty, tedy BK Přelouč a Loko Trutnov „B“. Zde byly jistě mírnými favoritkami hráčky Trutnova, ale …. dokázaly vyhrát pouze první čtvrtinu, minimálním rozdílem 9:10. Pak už na hřišti kralovaly hráčky Přelouče a především zásluhou druhé čtvrtiny si zajistily „bronzový“ stupínek na pomyslným stupních vítězů. Ve druhé čtvrtině skórovaly trutnovské hráčky poprvé až v samém závěru, 21 bodů přeloučských dalo dostatek klidu a sebevědomí do zbytku utkání. Konečným stavem 60:37 si Přelouč vysloužila pohár za 3. místo.

BK Přelouč : BK Loko Trutnov „B“ 60 : 37 (poločas 30:12)

Sestava a body BK Přelouč: Nikola Žáková a Tereza Němečková 15 (obě 1x za 3b), Tereza Roubová 11 (1x za 3b), Simona Doležalová 8 (2x za 3b), Lenka Nešetřilová 8, Klára Novotná 2, Irena Kralevičová 1.

Sestava a Body Loko Trutnov „B“: Martina Borůvková 14, Jana Strnadová 8 (2x za 3b), Martina Gumanová 7, Julie Smilnická 6, Petra Doubková 2. Zuzana Marksová, Nikola Tothová, Lenka Tommová, Karolína Borsová, Lenka Vlková, všechny 0b.

 

BK Napos Vysoká nad Labem : Sokol Nilfisk HK „B“ 65: 40  (21:6, 34:17, 48:29)

Hodinu po poledni začíná finálový duel mezi BK Napos Vysoká nad Labem a Sokolem Nilfisk HK „B“. Prestižní utkání několikanásobných vítězek VČL (Sokol), proti nováčkovi soutěže z Vysoké, týmu který dokázal s jedinou prohrou ovládnout celou základní část. Co více si mohou hráčky obou týmů přát před utkáním než zaplněné hlediště. Diváci se z obou stran sešli v hojném počtu a vytvořili utkání skvělou atmosféru, v krajských soutěžích nevídanou.

Do utkání nastoupila poprvé po plnění mateřských povinností za Sokol Michaela Hartigová, a ani její pomoc na palubovce „Hradeckým lasičkám“ nepomohla. Sokol se ujal vedení v utkání a bylo to poprvé a také naposledy. Především první čtvrtina rozhodla o vítězství hráček Naposu. 21:6 je stav po první čtvrtině ve které dominovaly hráčky z Vysoké. V utkání zaznamenaly 34 doskoků celkem. Z toho 18 pouze v první čtvrtině. Hned v úvodu utkání se střelecky prosadila Pavlína Králíková společně s Barborou Zoubkovou a Michaelou Kaňukovou. Ta si kromě důležitých bodů připsala jen za první čtvrtinu 9 !! doskoků. S výjimkou Marcely Kosové se všechny hráčky zapsaly do střelecké listiny, další double-double připsala Michaela Kaňuková a to už v průběhu 2. čtvrtiny.

Výkon Sokola Nilfisk HK „B“ se opíral především o zkušenosti rozehrávačky Blanky Konečné, která se stala i nejlepší střelkyní svého týmu.

Výkon vysockých hráček neovlivnila ani účast na velmi vydařeném basketbalovém plesu – 1. vysockých šibřinkách, „v sobotu večer a v neděli ráno“.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Barbora Zoubková 15 (3x za 3b), Pavlína Králíková 13 (2x za 3b), Michaela Kaňuková 13 + 17 !! doskoků = DD, Andrea Skřivánková 7, Dominika Paclíková 5 (1x za 3b), Lenka Tomšíková 5 (1x za 3b), Tereza Stará 5,Štěpánka Bořková 2, Marcela Kosová 0.

Sestava a body Sokol Nilfisk HK „B“: Blanka Konečná 10, Johana Šlapáková 9, Hana Fadrhonsová 8, Lenka Říhová 4, Diana Rajnochová 3, Jana Elcnerová, Natálie Hroudná a Michaela Hartigová po 2 bodech. Eva Šrejtrová, Natálie Zemanová a Klára Linhartová 0.

4. místo – Loko Trutnov „B“ – Trutnovské amazonky

 

3.místo – BK Přelouč

 

2. místo – Sokol Nilfisk Hradec Králové „B“ – Hradecké lasičky

 

1. místo  – BK NAPOS Vysoká nad Labem

Posted in NOVINKY, Ženy A