15. 11. 2016

13. 11. 2016 – 9. kolo 2. ligy mužů, skupina „B“

AŠ Mladá Boleslav : BK Vysoká nad Labem 80:70    (23:18, 45:37, 65:56)

Sestava a body: Alois Daněk 16 (2x za 3 body), Michal Krista 13 (3x za 3b), po 10 bodech Tomáš Faltýnek, Jan Hodač (2x za 3b), po 8 bodech Roman Vejražka, Matěj Fink (2x za 3b), 3 body Petr Dušek. Trojky 5:9, fauly 13:10

V nedělním, 9. kole, neumožnil zdravotní stav nastoupit Petru Ruprechtovi, stejně tak i Vojtěchu Synáčkovi. Navíc nemohl nastoupit ani Lukáš Vrťátko (hostující hráč, nebyl uvolněn klubem). Absence opor týmu se projevila, stejně tak i únava z náročného sobotního klání. Zatímco trenér Vysoké n/L měl k dispozici pouze osmičku hráčů, domácí trenérská dvojice hned jedenáct, atleticky disponovaných borců. Přestože si Vysoká nad Labem připsala na půdě Autoškody Mladá Boleslav porážku a další bod do tabulky, trenér Mgr. Jan Faltýnek byl s víkendovým představením hráčů spokojen. Sobotní duel „táhla“ dvojice Synáček, Krista, v nedělním zastoupil zraněného Synáčka Alois Daněk. Střelecky se dokázal prosadit právě Michal Krista, 8 trojek ve dvou utkáních je dobrým počinem pro kola příští. Určitě pozitivním zjištěním je, že body v utkání jsou rozloženy téměř na všechny hráče, kteří do utkání nastoupí, a tým není odkázaný pouze na jedince. Výjimky se samozřejmě najdou, protože nahradit body a zkušenosti Vojtěcha Synáčka je nadlidský úkol. Střelecká forma, stejně jako vyprázdněná marodka bude v dalších kolech potřeba.

V následujícím průběhu soutěže se představí vysočtí hráči po delší odmlce na domácí palubovce a to 26. a 27. 11. Soupeři budou ti z nejtěžších. Silný celek BC Darren Chrudim (sobota 18.30h) a „sousední“ tým z tabulky, celek BK Přelouč (neděle 10.30h).

Komentář trenéra: Nastoupili jsme pouze s osmi hráči. Ke zraněným Synáčkovi a Ruprechtovi ještě přibyl Vrťátko, který nebyl uvolněn svým mateřským klubem. Zápas se od počátku nevyvíjel pro nás příznivě, soupeř disponoval vysokými, atleticky stavěnými hráči, což nám už tradičně dělalo problém při obranném doskakování. Přesto jsme drželi velmi vyrovnané skóre a myslím, že jsme v rámci možností odvedli dobrý, bojovný výkon.

Posted in Muži A, NOVINKY