8. 3. 2017

21. kolo BK Přelouč : BK Vysoká nad Labem 85 : 72 (23:22, 41:31, 58:60)

Sestava a body: Michal Krista 18 (5 x za 3b), Lukáš Vrťátko 15 (3 x za 3b), Vojtěch Synáček 12b, Robert Paulíček 9 (1 x za 3b), Tomáš Faltýnek 8, Alois Daněk 5 (1 x za 3b), Pavel Kafka a Petr Dušek 1 bod.

Trojky v utkání: 10 : 10, fauly 16 : 22

Vzhledem k vývoji ostatních utkání v předešlých kolech, existovala ještě pro basketbalisty Vysoké nad Labem šance na udržení v soutěži. Jedinou podmínkou bylo zvítězit v obou utkáních posledního dvoukola na palubovkách velmi těžkých soupeřů – BK Přelouč a Sokol Darren Chrudim. S velkým odhodláním vstoupili do sobotního zápasu o setrvání v soutěži právě vysočtí basketbalisté. Velmi vyrovnané utkání rozhodla až koncovka, ve které byli domácí úspěšnější a BK Vysoká tak ztratila všechny naděje. První čtvrtinu ovládli hráči Přelouče rozdílem jediného bodu (23:22) a do poločasu dokázali vedení navýšit na rozdíl 10 bodů (41:31). Hráči Vysoké nad Labem nejsou z těch, kteří by předčasně něco vzdali. Zabojovali ve třetí čtvrtině a do závěrečné přicházeli na palubovku s vedením 58:60. Koncovka utkání nevyšla, Přelouč nakonec zvítězila rozdílem 13 bodů – 85 : 72, když poslední část vyhráli vysoko v poměru 27:12.

Body za domácí BK Přelouč: Luboš Bulušek 19 (5 x za3b), Přemysl Richtr 17, Milan Sojka 16, Aleš Zikmunkda 12 bodů.