6. 11. 2017

4.11.2017 – 6. kolo

BK NAPOS Vysoká n.L. : AŠ Mladá Boleslav  79 : 68    (27:12, 43:33, 65:49)

Drama, které se nakonec nekonalo…

Lepší začátek si domácí basketbalisté nemohli přát. Po pár odehraných minutách svítí na ukazateli stav 13:2 a trenér „Autoškody“ vybírá oddechový čas. Marně, domácí dál jasně přehrávají čtvrtý celek tabulky, po úvodní desetiminutovce vedou rozdílem 15 bodů. Do šaten o polovině utkání odchází týmy za stavu 43:33. Ve třetí čtvrtině přichází se základní pětkou Naposu opět výrazné navýšení vedení, v 5. minutě rozdílem 22 bodů – 57:35!!!  Boleslav do konce čtvrtiny snižuje náskok na rozdíl 16 bodů a ve čtvrté části pokračuje ve zlepšeném výkonu. V polovině rozhodující, čtvrté čtvrtiny snižuje Boleslav na rozdíl pouhých 4 bodů, 68:64. Odpovědnost na sebe bere Roman Vejražka, který přesně míří z trojkové vzdálenosti. Napos  odskakuje na rozdíl 7 bodů a domácí utkání odpovědným výkonem v koncovce dotahují k vítěznému konci.

Zdeněk Hanzlík se s 20 body (1x za 3b)stává nejlepším střelcem Naposu, ale také celého utkání. Tomáš Kiršbaum přispěl 11 body, Roman Vejražka 10 b (2x za 3b), Vojtěch Synáček 9b, Jan Hodač 8b (2x za 3b), Petr Dušek 6, stejně tak Matěj Fink (2x za 3b), Tomáš Faltýnek 3, po dvou bodech Alois Daněk, Martin Sejpka, Michal Krista.Nejlepším střelcem hostí – Petr Valc 19 bodů (3x za 3b), Jan Schiffmann 13, Jiří Kejmar 10.