10. 1. 2017

8.1.2017    14.kolo

BK Vysoká nad Labem : Wolves Radotín     55:76

Sestava a body: Vojtěch Synáček 13, Robert Paulíček 9, Roman Vejražka 9 (1x za 3b), Petr Ruprecht a Tomáš Faltýnek po 6, Michal Krista 5 (1x za 3b), Petr Dušek 3, Jan Holubec a Lukáš Vrťátko po 2b. Trojky: 2:4, fauly: 21:12

14. kolo vyslalo do Vysoké nad Labem celek Wolves Radotín, který závěr roku strávil na 4. místě tabulky skupiny „B“. Radotínští vlci doslova vlétli do utkání a hned v jeho úvodu si vypracovali až 12 bodový náskok. Vysoká nesložila zbraně a trpělivou hrou se přibližovala soupeři, postupně umazávala z jeho náskoku a v polovině utkání odcházela do šaten s náskokem 6 bodů (37:31). Třetí a hlavně čtvrtá čtvrtina již patřila Wolves, kteří využili větší možnosti rotace hráčů, čímž výrazně ušetřili síly do koncovky zápasu.

Velkým překvapením víkendových kol je sobotní prohra právě Wolves na palubovce Trutnova, kde ještě před závěrečnou čtvrtinou drželi náskok 54:61. Trutnov uhrál cenné vítězství 74:73 trojkou v závěrečných vteřinách utkání.

Komentář trenéra: „Velmi si cením sobotní výhry. Jsou to určitě důležité body do tabulky. Bodově jsme na tom byli se Sokolem Vyšehrad před 13. kolem stejně. K dispozici jsem měl jen 9 hráčů, trvale mimo je Honza Hodač, na druhou stranu se do týmu vrátil Jan Holubec. I když se chvílemi nedařilo vše, co jsme si před utkáním předsevzali, musím hráče pochválit za jejich přístup a bojovnost. Neděle už byla ve znamení docházejících sil, což bylo patrné hlavně ve druhé polovině utkání. Nejvíce sil nás stálo stahování náskoku soupeře z úvodu utkání, který se nám rozhodně nepovedl. Wolves jsou mladým celkem, oklepali se ze sobotní porážky v Trutnově a díky vyrovnanější lavičce slavili úspěch na našem hřišti ve velmi tvrdém utkání. Konečný výsledek, rozdíl 21 bodu je vzhledem k průběhu utkání až příliš krutý.“

Posted in Muži A, NOVINKY