6. 10. 2020

 

BA LYNX Liberec vs. BK NAPOS Vysoká n.L

90:73 (26:16, 48:41, 75:62)

V sobotu 3.10. hrál NAPOS své první utkání v rámci 2. ligy na půdě soupeře. Liberec nás přivítal ve svém novém domácím prostředí v hale Korf, kde před ním sídlili Kondoři. Zápasy na liberecké půdě byly vždy velmi náročné a nedalo se očekávat, že tomu tentokrát bude jinak.

Vstup do zápasu byl prvních pět minut vyrovnaný, kdy oba soupeři zkoušeli, co jim druhá strana dovolí. Vysocké akcie držel nahoře Tomáš Kiršbaum, který měl velmi vydařený vstup. Domácí byli velmi agresivní na hráče s míčem, což se stalo příznačné pro celý další průběh. Byli ochotní se poprat o každý kousek hřiště mnohdy za hranicí pravidel. Právě od páté minuty nám už nedovolili takřka žádnou střelu. Obrovským tlakem na míč ho buď získali, nebo nás poslali na čáru trestného hodu. V tomto duchu pokračoval zápas až do poločasu. Hostující celek zaznamenal 13 ztracených míčů za prvních 20 minut hry, což je ve většině případů účet za celé utkání. Úspěšnost střelby byla celkem vysoká, ale liberečtí nedovolili, aby ke střelbě na jejich koš takřka došlo. Jiskřičku naděje vykřesal Tomáš Kiršbaum, po svém návratu na palubovku, kdy zaznamenal tři úspěšné trojkové pokusy ze tří! Tím vrátil vysockého do hry.

Na úvod druhých dvaceti minut se hra maličko otevřela. Tlak domácích sice nepolevoval, ale díky větší fyzické únavě se okénka na střelbu našla. Hrálo se o kus rychleji. Hra však byla plna nepřesností na obou stranách. I tak nás donutila obrana soupeře k dalším šesti ztrátám míče, které ale vykompenzoval NAPOS vynikajícím útočným doskokem pod libereckým košem. Hned osmkrát jsme doskočili ve třetí čtvrtině. Nicméně nás zase srážela malá úspěšnost střelby. Poslední – čtvrté dějství se už jen vyloženě dohrálo. Jediným pozitivem v tomto emotivním a bolestivém utkání byla premiéra v dresu Vysoké – poprvé se v druholigovém soutěžním zápase představil vysocký dorostenec Honza Šidlichovský.

Sestavy s body:

DOMÁCÍ: Obešlo Jan 22, Příhonský Josef 17, Bím Tomáš 14, Hojdar Jakub 13, Haiblík Adam 7, Teimer Marek 7, Kořínek Vladimír 5, Hošek Martin 3, Hauzer Filip 2, Pavlů Tomáš

HOSTÉ: Kiršbaum Tomáš 15, Synáček Vojtěch 14, Andres Petr 13, Harčár Pavel 13, Mahler Tomáš 9, Faltýnek Tomáš 4, Vejražka Roman 3, Ruprecht Petr 1, Šidlichovský Jan 1, Hanzlík Zdeněk, Sejpka Martin

 

mq

Posted in Muži A, NOVINKY