9. 4. 2019

Play-off muži skupina „B“ 2. ligy – sobota 6. 4. 2019

BK Kondoři Liberec : BK Napos Vysoká nad Labem  91 : 76   (20:19, 44:40, 69:57)  -15

Velkou tvrdostí se vyznačoval duel mezi Kondory Liberec, mladým ambiciózním celkem, a BK Napos Vysoká nad Labem, celku který tvoří převážně zkušení matadoři. A právě jeden z nejzkušenějších byl hlavním bodovým tahounem našeho týmu – Vojta Synáček. Jeho 20 bodů, ke kterým přidal druhý nejlepší střelec Naposu, Zdeněk Hanzlík 17 zdaleka nestačilo na střelce libereckých Kondorů. Lukáš Palek a Johan Haiblík, dohromady 46 bodů, které si rozdělili rovnou polovinou.

Do poločasu utkání drželi naši hráči utkání pod kontrolou, -4 byla hratelná ztráta. Ve druhé části ale na liberecké mladíky nestačili a výsledkem byla 15ti bodová ztráta do odvetného utkání na vlastní půdě.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 20 (2x za 3b), Zdeněk Hanzlík 17 (3x za 3b), Tomáš Kiršbaum a Vojtěch Mráz po 10, Roman Vejražka 8 (1x za 3b), Pavel Harčár 6, Tomáš Mráz 4, Tomáš Faltýnek 1, Martin Sejpka 0.

Play-off muži skupina „B“ 2. ligy – neděle 7. 4. 2019

BK Napos Vysoká nad Labem : BK Kondoři Liberec  81 : 68   (23:21, 46:42, 60:52)  +13

Postupová matematika je neúprosná. Po porážce o 15 bodů v Liberci musela přijít výhra o 16 bodů na domácí půdě, zaručující postup do dalších bojů 2. ligy.

Od začátku utkání si naši hráči udržovali mírný náskok, který dokázali v průběhu druhé čtvrtiny navýšit na 10 bodů. Bohužel, soupeři se podařil náskok eliminovat a tak se začínalo prakticky od začátku. Až tři minuty před koncem zvýšený tlak, ale také nervozita libereckých mladíků, dodala utkání obrovské napětí. V tu chvíli postupoval domácí tým, ve vedení o 16 bodů. Trojka Liberce poslala k postupu opět Liberec. Bohužel, závěrečný pokus našich hráčů už nebyl úspěšný a porážka Liberce o 13 bodů jim zaručila postup. Nejvíce se o to zasloužil Lukáš Palek, autor 25 bodů (5x za 3b).

Pro naše  muže tak sezóna 2018-2019 skončila.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 22 (3x za 3b), Tomáš Kiršbaum 17, Zdeněk Hanzlík 16 (2x za 3b), Pavel Harčár 10 (1x za 3b), Vojtěch Mráz 7, Roman Vejražka 5 (1x za 3b), Tomáš Mráz 3, Tomáš Faltýnek 1.

Na závěr celé minisérie s Kondory Liberec byli oceněni 2 nejlepší hráči, podle volby trenérů. Za BK Kondory Liberec byl vybrán Lukáš Palek, za domácí Napos Vysoká nad Labem Zdeněk Hanzlík. Ceny pro nejlepší hráče věnoval jeden z partnerů vysockého basketbalu, společnost INGBAUM-CZ, s.r.o.

Posted in Muži A, NOVINKY