16. 3. 2019

BK Brandýs nad Labem : BK NAPOS Vysoká n. L. 82:78 ( 18:21, 37:43: 60:63 )

První utkání s Brandýsem nad Labem bylo pro Vysocké až příliš jednoduché, kdy jsme doma hladce vyhráli 95:50 a možná i proto byla nálada v týmu až příliš uvolněná. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, ale díky dobrému střeleckému startu Tomáše Kiršbauma, který zaznamenal 12 bodů během prvních pár minut, jsme po prvním čtvrtině byli ve vedení o 3 body. Všechna období utkání měla takřka stejný scénář, kdy jsme si postupně vždy vybudovali slušný náskok, o který nás domácí Brandýs během posledních dvou minut čtvrtin připravil svoji zvýšenou aktivitou. Vše vygradovalo bohužel v posledním období.

Poslední dvě minuty před koncem zápasu jsme měli 6-ti bodový náskok 72:78 a do této chvíle to vypadlo, že utkání kontrolujeme. Domácí však zmobilizovali všechny síly a vyvinuli urputný tlak jak na útočné, tak na obranné polovině. Nebyli jsme schopni doskočit jejich neúspěšné pokusy, které by nás uvolnili z jejich obležení a získat tak míč jiným způsobem, než ho vylovit z vlastního koše. Velmi snadno se dostávali do naší obrany, kdy naši bezmoc krásně potrhl brandýský rozehrávač, který bez problémů vymanévroval hned tři naše obránce a dokončil úspěšně dvojtakt. Hřebíkem do rakve byly naše nevynucené ztráty na útočné polovině, takže jsme se ani nedostávali k vlastnímu zakončení. Za tyto osudné 2 minuty jsme prohráli 10:0!

Sestava a body: Kiršbaum 19, Synáček 15, Harčár 11, Hanzlík 8, Mráz V. 8,  Sejpka 7, Ruprecht 4, Vejražka 4, Faltýnek 2, Mráz T.

TJ AŠ Mladá Boleslav : BK NAPOS Vysoká n. L. 53:84 ( 15:18, 38:35, 44:63 )

Mladá Boleslav šla do utkání s jednoduchým úkolem – musí vyhrát. Stejně jako náš sobotní soupeř má záchranářské starosti ve 2. lize. Vysockou sestavu ještě oslabila nepřítomnost kapitána Synáčka a díky kvalitnímu kádru domácích jsme očekávali těžké utkání. Věděli jsme, že boleslavští mají jednu velmi výraznou slabinu – nesvědčí jim rychlá hra. I přes naši znalost soupeře jsme až do poločasu bohužel hráli přesně tak, jak vyhovovalo domácím. A ti se tak v poslední minutě před koncem poločasu dostali do těsného vedení.

Jak se ukázalo, byl to impulz, který jsme potřebovali. Zdravě nás to naštvalo a začali jsme hrát, jak bylo potřeba – rychle! Po třetí čtvrtině už byl výsledek pro domácí mírně řečeno nepříznivý 44:63. Dovolili jsme soupeři zaznamenat pouhých 6 bodů a výsledek čtvrtiny byl pro boleslavské nemilosrdný 6:28. Utkání se pak už dohrálo v nastoleném duchy a rozdíl se ještě prohluboval. Střeleckou odpovědnost za abstinujícího Vojty Synáčka převzal Roman Vejražka.

Toto vítězství nám zajistilo 2. místo v konečné tabulce a o to víc ve finále mrzí sobotní prohra, která by nám zajišťovala 1. příčku!

Sestava a body: Kiršbaum 27, Vejražka 17, Mráz V. 12, Hanzlík 11, Sejpka 6, Harčár 5, Ruprecht 4, Faltýnek 2, Mráz T. + zraněný fanoušek Krista.

Posted in Muži A, NOVINKY