23. 9. 2020

 

Jednou z letošních posil našeho A-týmu se stal dlouholetý královéhradecký hráč Tomáš Mahler, který by svými zkušenostmi nejen z nejvyšší české soutěže měl pomoci Vysoké k předním příčkám v 2. lize, která odstartovala už o tomto víkendu. Tomáš nám poskytl rozhovor těsně po úvodních dvou zápasech nové sezóny.

 

Tome, mohl bys nám přiblížit svoje dosavadní basketbalové působení (zkušenosti)?

Mládežnické dorostenecké kategorie jsem strávil v Pardubicích, kde se hrála extraliga. V mužích jsem pak hrál 1. ligu mužů v Pardubicích a hostoval do Hradce, kde jsem hrával 2. ligu. Následně se 1. liga z Pardubic přesunula do Hradce. Já tak už pokračoval již pouze v Hradci Králové, v tomto období jsem také hostoval 2. roky do Strakonic, kde hrávali 2. ligu. Před 2 roky se nám podařilo s Hradcem konečně vybojovat v baráži postup do nejvyšší soutěže, kde jsme se o to pokoušeli již několik let předtím. Když tato situace nastala, měl jsem v té době již civilní zaměstnání, a tak jsem se s klubem domluvil na spolupráci, protože jsem si chtěl vyzkoušet nejvyšší soutěž s tím, že budu mít tréninkové úlevy právě kvůli zaměstnání. Po dvou letech strávených v extralize jsem se rozhodl skončit z důvodu velké časové náročnosti. Skloubit civilní zaměstnání, profesionální sport a k tomu ještě rodinu, bylo už opravdu náročné, a proto jsem se také rozhodl, že budu muset skončit s profesionálním sportem a domluvil jsem se na spolupráci s BK Vysokou nad Labem.

 

Jak by ses charakterizoval jako hráč? Na jaké pozici nejraději nastupuješ?

Vždycky jsem nastupoval na pozici 2,3 tedy křídlo. Nerad se charakterizuji sám, to musí posoudit ostatní, ale tak vždy mi spoluhráči říkali hecíř 😀 takže pokud bych měl jednoduše charakterizovat moji hru, tak je to bojovnost, práce na útočném doskoku, střelba ze střední vzdálenosti a vnikání pod koš.

 

Jako další působiště sis ve své kariéře vybral BK Napos Vysoká nad Labem.  Proč právě Vysoká?

Abych byl upřímný, tak jsem měl nějaké nabídky, ale jsem ve fázi kariéry, kdy již rozhodovala i vzdálenost. Nechtěl jsem dojíždět daleko od domova a také Pavel Pour, prezident klubu BK Vysoká nad Labem, měl o mě zájem již v předchozích letech, a navíc se jako klub rozhodl bojovat o 1. ligu, takže je to pro mě i motivace, proto jsme se domluvili. Navíc v tomto týmu hraje spousta hráčů, se kterými jsem již hrával v minulosti, takže se dá říci, že jsem věděl, do čeho jdu a rozhodně se nejedná o neznámé prostředí.

 

Jaké jsou tvé první pocity v novém týmu po letní přípravě?

V letní přípravě jsem byl mile překvapený, protože trenéři si letní přípravu opravdu připravili, dokonce jsme měli tréninky i s fitness trenéry, což je takové příjemné zpestření, které je prospěšné obzvlášť v letní přípravě. Trochu nám tu letní přípravu přibrzdilo to, že se objevila nákaza covid 19 u jednoho z fitness trenérů a půlka týmu, protože s ním byla v kontaktu, musela do karantény, takže jsme trénovali v polovičním složení.

Musím ale pochválit všechny hráče, protože k letní přípravě všichni přistupovali zodpovědně a na trénincích všichni makají.

 

S jakým umístěním bys byl v letošním ročníku spokojen? Máš nějaké osobní cíle?

Bohužel jsem si vždycky kladl vysoké cíle, takže ja budu spokojen pouze s tím, když vyhrajeme 2. ligu! To je i můj osobní cíl, jestli se na tom budu podílet 5 nebo 20 body, je mi celkem jedno, ale zajímají mě výhry 🙂

 

O tomto víkendu jste sezónu začali prvními zápasy na domácí palubovce s Chrudimí a Teslou Pardubice. Jak hodnotíš ostrý start startu 2. ligy?

Popravdě jsem byl plný očekávání, protože jsem 2. ligu nehrál tak 7 let, takže jsem byl strašně zvědavý na tu konfrontaci. Každopádně jsem k tomu přistupoval s respektem, protože zrovna týmy jako Chrudim, která se opírá o hráče se zkušenostmi z 1. ligy i extraligy, hrají spolu delší dobu a proto se Chrudim v minulých sezónách pravidelně obsazovala přední příčky v tabulce. Tesla Pardubice je na tom dost podobné. Vím, že zde hraje můj bývalý spoluhráč Peter Majerík, který je obklopený mladíky, kteří prošli mládežnickými kategoriemi v extralize, takže nás čekali hned v prvním dvoukole zajímavé zápasy. Na úvod to nebylo špatné, oba zápasy jsme vyhráli, takže spokojenost. Vše si ale teprve sedá, proto věřím, že se naše hra bude neustále zlepšovat.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Marek Trejtnar

Posted in Muži A, NOVINKY