16. 11. 2018

Český pohár mužů – 5. kolo  14. 11. 2018

BK  NAPOS Vysoká n.L. : Sokol Vyšehrad  50 : 77  (18:22, 31:37, 43:53)

Konečnou stanicí jízdou v Českém poháru se pro basketbalisty BK Napos Vysoká nad Labem stalo 5. kolo. V něm narazili na soupeře z 1. ligy, Sokol Vyšehrad. Tři čtvrtiny utkání dokázali naši hráči držet se soupeřem z vyšší soutěže krok, poslední čtvrtina utkání vyzněla zaslouženě pro hosty zpod Vyšehradské skály. Po čtvrtinách 18:22, 31:37, 43:53 si odvezli do Prahy nejen vítězství, ale i postup do dalšího kola, kde na ně čeká Slavoj BK Litoměřice, tým, který patří dlouhá léta ke špičce druhé nejvyšší soutěže ČBF.

Sokol Vyšehrad přicestoval do Vysoké bez své nejnovější posily, bývalého reprezentanta Aleše Chána, ale i tak dominoval na doskoku pod oběma koši. Naši borci tentokrát zaznamenali jen 29 doskoků, a když to neporovnatelné porovnáme s posledním zápasem ve 2. lize, kde měli 56 doskoků, je to číslo skutečně nízké. Připočteme-li k tomu 14 ztrát, výsledek odpovídá skutečnosti. Nezachránilo nás ani 9 získaných míčů (z toho Zdeněk Hanzlík 4). Nedařila se ani střelba z trojkové vzdálenosti, ty jsme zaznamenaly tentokrát jen 3. Určitě se projevil rozdíl mezi oběma soutěžemi. I tak si naši borci zaslouží uznání, 5. kolo Českého poháru je dobrým počinem do dalších zápasů v naší hlavní soutěži, 2. lize mužů.

Sestava body BK NAPOS Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 11, (1x za 3b), 7 doskoků, Pavel Harčár 9, (1x za 3b), Zdeněk Hanzlík 7 (1x za 3b), 8 doskoků, Tomáš Kiršbaum 7, Vojtěch Mráz 6, Michal Krista a Roman Vejražka po 4 bodech, Martin Sejpka 2, Tomáš Faltýnek 0.

Nejlepší střelci Sokola Vyšehrad: Tomáš Bělohradský 19 (3x za 3b), Šimon Gareis 13, Filip Končický 11, Lukáš Růžička 10

Trojky v utkání: 3:4, fauly 17:13, rozhodovali Petr Baudyš a Lukáš Hartig

 

Posted in Muži A, NOVINKY