18. 12. 2017

15.12.2017  12. kolo

BK NAPOS Vsoká n.L. : BVK Holice  78:88 (po prodloužení)

(19:25, 32:36, 55:52, 72:72)

Jako na houpačce probíhalo páteční, předehrávané kolo 2. ligy mezi domácím Naposem Vysoká nad Labem a BVK Holice. Holičtí, pod vedením trenéra Pavla Welsche si udržovali do poloviny utkání náskok a to až desetibodový. Před polovinou utkání snížila Vysoká na rozdíl 4 bodů (32:36) a v průběhu druhé poloviny se dostala do vedení. Desetibodový náskok se k závěru 4. čtvrtiny rozplynul a 11 vteřin před koncem jsme nepokryli Marka Šrámka, který srovnal na 72:72. Bohužel se v závěru utkání nenašel z domácích nikdo, kdo by vzal odpovědnost na svá bedra. Ustrašená snaha o udržení drobného vedení, společně s neproměněnými trestnými hody v závěru, k ničemu nevedla. Prodloužení už bylo nad síly našeho týmu a Holice si odvezli z Vysoké cenný skalp.

Sestava a body: Vojtěch Synáček 16 (1x za 3b), Alois Daněk 15 (3x za 3b), Matěj Fink 15 (1x za 3b), Zdeněk Hanzlík 11 (1x za 3b), Roman Vejražka 9 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 6, Martin Sejpka 2, Petr Dušek 1, Jan Hodač 0.

16.12.2017 dohrávka 1. kola

BVK Holice : BK NAPOS Vysoká n. L.  86:79

V sobotní dohrávce 1. kola odcestovali naši hráči na holickou půdu. Dobře rozehrané utkání, ve kterém více než 3 čtvrtiny měli navrch, nedotáhli do vítězného konce. Ještě do závěrečné čtvrtiny nastupovali naši borci s náskokem 4 bodů, ale Holice nejsou celek, který by se lehce vzdal. Není to rozhodně poprvé, kdy favorit na palubovce BVK Holice selhal.

Sestava a body: Vojtěch Synáček 16, Zdeněk Hanzlík 15 (2x za 3b),  Roman Vejražka 14 (1x za 3b), Matěj Fink 12 (2x za 3b), Tomáš Faltýnek 8, Alois Daněk 7 (1x za 3b), Jan Hodač 3, Martin Sejpka a Petr Dušek po 2 bodech, Michal Krista 0.

První polovina sezóny je za námi. Po velmi dobrém začátku, kdy se hráči BK Napos Vysoká nad Labem stabilně usadili na 1. příčce tabulky, nevyšel úplně podle představ závěr roku. Mrzí především prohra s Teslou Pardubice a samozřejmě obě utkání s Holicemi. Náš celek klesl v tabulce na 2. místo, do čela se dostal TJ Sokol BK Chrudim. Citelně chyběl v obou utkáních s BVK Holice pivot Tomáš Kiršbaum (poraněné vazy v kotníku). Celku chybí nejen jeho body v utkání, ale samozřejmě je to citelné oslabení na doskoku pod oběma koši.

V roce 2018 se poprvé představí hráči Naposu ve víkendovém dvoukole 13. a 14. ledna na palubovce vedoucí Chrudimi a překvapivě poslední Přelouče. Doma se utkají 27. a 28. ledna s celky Sokola Kutná Hora a Basket Poděbrady.

Posted in Muži A, NOVINKY