1. 11. 2018

Český pohár 4. kolo 31. 10. 2017

BK Napos Vysoká nad Labem : BA Lynx Liberec   76 : 56       (21:16, 47:29, 56:40)

Basketbalisté Napos Vysoká nad Labem se mohou těšit na další kolo Českého poháru. Ve čtvrtém kole si poradili s dalším Libereckým soupeřem (ve 3. kole Kondoři), tentokrát Basketbalovou akademií Lynx Liberec.

Od začátku hráli naši borci s velkou chutí, i když začátek byl pro soupeře možná ovlivněn pozdním příjezdem k utkání z důvodu komplikací na našich silnicích. Nic to nemění na skutečnosti, že již po první čtvrtině jsme si vytvořili náskok 5 bodů, který jsme postupně navyšovali. Do poločasové přestávky odcházeli hráči za stavu 47:29, tedy s osmnáctibodovým vedením. Libereckým se ve třetí čtvrtině podařilo výsledek malinko korigovat, ale závěrečné dějství bylo opět naším představením.

Škoda, že si na toto, basketbalově velmi pohledné utkání, našla cestu jen hrstka diváků. Přišli tak o střelecké vystoupení Vojty Mráze, který si připsal statisticky ceněný double-double za 25 bodů (2x za 3b) a 10 doskoků. K tomu přidal ještě 6 asistencí. Pozadu nezůstala ani tradiční opora týmu, Tomáš Kiršbaum. Do svých statistik si rovněž připsal DD za 19 bodů a 14 doskoků. Dva doskoky chyběly Vojtovi Synáčkovi a připsal by třetí DD. (10 bodů, 8 doskoků). A když už jsme narazili na doskoky v utkání, celkové číslo je opravdu na velmi vysoké úrovni – 49 (jak jinak když hrají za Vysokou). Pozitivní je i počet 15ti asistencí, což vypovídá o kolektivním výkonu a souhře družstva. Malinko nás může mrzet počet 12ti ztracených míčů, které kompenzuje 7 zisků. Na jednoznačný výsledek utkání však ztráty neměly tentokrát vliv.

Z libereckých je třeba vyzdvihnout výkon Tomáše Bíma – 14 bodů, Tomáš Stibor zaznamenal také dvouciferný počet bodů – 10. Po dlouhých pěti letech se na palubovce objevil také Jan Pastyřík, který zažil liberecká vystoupení v Mattoni NBL, a nevedl si vůbec špatně. Zaznamenal 6 bodů a byl i morální oporou mladších spoluhráčů.

Stínem utkání je zranění Petra Ruprechta, doufejme, že se nejedná o nic vážného a bude připraven k víkendovým utkáním 2. ligy.

V 5. kole Českého poháru nás čeká nasazený celek z 1. ligy – Sokol Vyšehrad, momentálně poslední tým skupiny „západ“, v případě dalšího úspěchu pak Slavoj BK Litoměřice, rovněž celek 1. ligy.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Mráz 25 (2x za 3 body), 10 doskoků (DD), 6 asistencí, 4 získané míče,  Tomáš Kiršbaum 19 bodů (2x za 3 body), 14 doskoků (DD), Zdeněk Hanzlík 11 (1x za 3 body), Vojtěch Synáček 10 (3x za 3 body), Michal Krista 7 (1x za 3 body), Roman Vejražka 4, Martin Sejpka a Petr Ruprecht bez bodového zápisu.

BA Lynx Liberec: Tomáš Bím 14 (1x za 3b), Tomáš Stibor 10, Jan Obešlo 9, Jakub Hojdar 7 (1x za 3b), Jan Pastyřík 6, Kryštof Jelínek 5 (1x za 3b), Marek Teimer 3 (1x za 3b), Kryštof lakomý 2.

Trojky v utkání: 9:4, fauly 13:15, rozhodovali: Petr Znamínko, Petr Baudyš

Pavel Rozsypal

Posted in Muži A, NOVINKY