26. 9. 2018

basketbalový turnaj U12

Vysoká nad Labem

V neděli 23. září se v naší hale ve Vysoké nad Labem uskutečnil premiérový ročník MK-STAV CZ CUPu, tentokrát  pro mladé basketbalisty v kategorii U12. Turnaje se zúčastnily opět 4 celky jako před týdnem během turnaje U11. Kromě domácích se turnaje zúčastnili hráči BK Pardubice a ADFORS Basket Litomyšl. Jako minulý týden doplnili čtveřici týmů polští basketbalisté, tentokrát se jednalo o mladíky z  Pilawy Górny hrající pod názvem PG Crew. Náš tým tak nečekalo nic lehkého.

Vysocká hala byla opět zaplněna rodiči, kteří podporovali své týmy. Celkové prvenství si zaslouženě odvezl tým BK Pardubice, druhé místo putuje do Litomyšle a třetí zůstává doma ve Vysoké nad Labem! V posledním zápase turnaje náš tým přehrál své polské protějšky a vybojoval si tak krásný pohár za 3. místo. PG Crew bojoval srdnatě, ale nakonec užší a mladší sestava stačila pouze na celkové 4. místo. Nejlepší hráčem turnaje byl zvolen Šimon Kalhous z vítězného týmu BK Pardubice.

První ročník MK-STAV CZ CUPu se k radosti všech taktéž vydařil, proto se již nemůžeme dočkat začátku nové sezóny. Kromě předvedených výkonů je jistě potěšují i navázaný kontakt s polskými týmy, které nás pozvaly na svůj turnaj v Polsku.

Výsledky:

BK Napos – Litomyšl  12:45

BK Pardubice – PG Crew 88:7

BK Napos – BK Pardubice 8:41

Litomyšl – PG Crew 54:4

BK Pardubice – Litomyšl 46:31

BK Napos – PG Crew 42:0

 

Nejlepší hráč turnaje: Šimon Kalhous (BK Pardubice)

 

Konečné pořadí:

  1. BK Pardubice
  2. ADFORS Basket Litomyšl
  3. BK NAPOS Vysoká nad Labem
  4. Stowarzyszenie Koszykówki Pilawa Górna (PG Crew)

Posted in NOVINKY, U11, U12