9. 2. 2017

18. kolo BK Vysoká nad Labem : Sokol Kutná Hora 68 : 79     (15:16, 36:30, 51:54)

Sestava a body: Petr Ruprecht 18 (2x za 3b), Tomáš Faltýnek 16, Michal Krista 11 (3x za 3b), Vojtěch Synáček 13, Matěj Fink 6, Petr Dušek a Lukáš Vrťátko 2, Robert Paulíček a Pavel Kafka 0.

A po černé sobotě přišla i černá neděle. Ani dalšího „hratelného“ soupeře jsme nedokázali přehrát. Přes poločasové vedení rozdílem 6 bodů nedokázali basketbalisté Vysoké nad Labem uhrát, v tomto okamžiku, již životně důležitou výhru. Celek táhla osvědčená čtveřice Vojta Synáček, Petr Ruprecht, Tomáš Faltýnek a Michal Krista. O utkání rozhodl začátek třetí čtvrtiny, kdy kutnohorští velmi záhy zlikvidovali poločasový náskok. Domácí několikrát dotáhli na nerozhodné skóre, ale v závěru síly chyběly. Chyběli hlavně také Roman Vejražka, Alois Daněk. Do konce soutěže zbývá sehrát 4 kola a vylosování má BK Vysoká nad Labem velmi, velmi těžké. Lídra tabulky AŠ Mladá Boleslav, BK Brandýs nad Labem, Darren Chrudim a Sokol Přelouč. Tedy dva celky z úplné špičky tabulky, Přelouč z poklidného středu a sestupem ohrožený Brandýs n/L. ten ovšem „zázračně“ vyhrál své duely jak se Sokolem Vyšehrad, tak s Wolves Radotín a dostal se před celek BK Vysoké. Nezbývá než v posledních kolech zabojovat a k tomu nám dopomáhej…každý divák, který přijde fandit 18. a 19. února do vysocké haly. Jde nám o hodně.

Trenér Faltýnek: „K sobotnímu utkání asi není moc co dodat. Každý basketbalista to někdy zažil, nebo alespoň viděl. Den kdy zvednete míč na záchodě a on padne do koše. U nás se o tom přesvědčil na podzim Jindřichův Hradec, když jim Vojta Synáček nastřílel rovněž 41 bodů. Neměl jsem hráče, který by Jana Malíka v sobotu zastavil. O to víc mě mrzí prohra s Kutnou Horou. Toto utkání jsme měli vyhrát, ale v závěru chyběly síly. My se na každý vstřelený bod hodně nadřeli, Sokol KH hrál jednoduše a hlavně efektivně. Bohužel, ocitli jsme se v pásmu sestupu (sestupují poslední 3 celky) a nezbývá nám než zabojovat ve zbývajících utkáních.

12. BK Loko Trutnov 18 3 15 1112:1490 21

Jen pro informaci,  jak dál po základní skupině?

Play-off

Družstva na 1.- 2. místě jednotlivých skupin A, B, C, sehrají play-off na dva vítězné zápasy. Vítězové zápasů získávají právo účasti v baráži o postup do I. LM

Poslední 3 celky v každé skupině sestupují do nižší soutěže po odehrání základní části.