6. 10. 2017

BK NAPOS Vysoká n.L. : BK Loko Trutnov „B“  71 : 48

BK NAPOS Vysoká n.L. : Sokol Nová Paka 78 : 33

Poprvé se ve Vysoké nad Labem představily ženy, nový tým ve Východočeské lize. Jejich víkendový program přivedl na vysockou palubovku dva nejžhavější kandidáty na postup do druhé ligy. V sobotním utkání BK Loko Trutnov „B“ (loňský účastník 2. ligy). Basketbalistky Napos Vvysoká n/L ukázali soupeřkám drtivou převahou v první čtvrtině (29:6), že nebudou ve VČL jen do počtu. Svůj náskok postupně zvyšovaly a nepřipustily sebemenší komplikaci v cestě za prvním vítězstvím. Po poločase 48:22, třetí části 60:31 zvítězily 71:48.

Sestava a body: Lenka Tomšíková 14, Marcela Kosová 12 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 10, Michaela Hidveghy, Pavlína Králíková a Dominika Paclíková po 8 bodech (posledně jmenovaná 2x za 3b), Barbora Zoubková 7, Andrea Skřivánková 4.

V nedělním dopoledni se ve vysoké představil celek Sokola Nová Paka. Novopacké basketbalistky dokázaly držet krok ještě v první čtvrtině (18:14), pak už kralovaly jen vysocké basketbalistky. Svoji převahu dotáhly k dokonalosti ve čtvrté části utkání, kde své soupeřky deklasovaly rozdílem 17 bodů (21:4) a celkovým skóre 78:33 vítězí i ve druhém představení.

Sestava a body: Štěpánka Bořková 16, Barbora Zoubková 13, Michaela Hidveghy a Dominika Paclíková po 10 bodech (Paclíková 2x za 3b), Lenka Tomšíková 9 (2x za 3b), Marcela Kosová 9, Pavlína Králíková 7, Andrea Skřivánková 4.

Bohužel, na posledním tréninku před zahájením sezóny se vážně zranila Kateřina Trnková, která měla být jednou z opor týmu. Sezóna tak pro ni skončila ještě před jejím skutečným zahájením. Přejeme brzké uzdravení a návrat na palubovku.

Pavel Rozsypal

Posted in NOVINKY, Ženy A