17. 10. 2016

BK Vysoká „A“ proti BK Lions Jindřichův Hradec „B“ (95:90)

V prvním domácím utkání v sobotu 15. října 2016 basketbalové umění a zkušenosti domácích hráčů „odnesl“ celek Lions Jindřichův Hradec „B“, který si odvezl z Vysoké nad Labem porážku 95:90 a samotný Vojtěch Synáček přibalil Jihočechům na cestu domů 41 !!! bodů. Od začátku měli navrch domácí hráči, kteří si vypracovali až 19 bodový náskok. Ve druhé části se vlastními chybami o vcelku pohodové vedení sami připravili a utkání notně zdramatizovali. Závěrečná siréna 4. čtvrtiny zní, na ukazateli skóre je však nerozhodný stav 78:78. Prodloužení. V něm opět bere na sebe odpovědnost především dvojice Vojtěch Synáček a Petr Ruprecht (autor 21 bodů). Michal Krista 9 bodů (2x3b), Roman Vejražka 7 (1x3b), Alois Daněk 6, Tomáš Faltýnek 5, Matěj Fink 2 body. Vysoká nad Labem si připisuje první vítězství v soutěži a početné publikum věří, že nebude poslední. Určitě byl k vidění pohledný basketbal, ke kterému přispěl svým výkonem i soupeř z Jindřichova Hradce, který se nevzdal ani za nepříznivého stavu a bojoval až do konce utkání.

Komentář trenéra domácích, Mgr. Faltýnka:

Měli jsme výborný začátek zápasu, ve kterém jsme soupeře přehrávali ve všech činnostech. Postupně se však hra vyrovnala a v důsledku nedodržování herní disciplíny ve druhém poločase , skončil zápas nerozhodně. Na začátku prodloužení jsme několika přesnými střelami získali rozhodující náskok, který jsme udrželi do konce.

Více info na http://www.cbf.cz/souteze/zapas_227792_soutez_1766.html

Posted in Muži A, NOVINKY