24. 1. 2023

Zdeněk Hanzlík je již třetí sezonu trenérem našeho týmu žen. Mimo to byl i dlouholetým hráčem našeho „Áčka“ mužů. Jaké má jeho tým cíle na tuto sezonu a jaké jsou jeho největší osobní úspěchy? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

1) Zdendo, představ se nám na úvod a popiš nám krátce svojí kariéru.

Pocházím z Rychnova nad Kněžnou, kde jsem v 8 letech začal s basketem. Ještě stále se aktivně snažím i teď chodit hrát ( jinak v minulosti cca 10 sezón odehráno jako profi). Za posledních 5 let se snažím více proniknout do trénování, začal jsem u dětí a aktuálně jsem u žen. Jako hráč jsem prošel Rychnovem, Pardubicemi, Hradcem Králové, Spartou Praha, Nymburkem, Vyšehradem, Sadskou, Ústím nad Labem, Chomutovem, Litoměřice, Vysokou a aktuálně hraju za Kanonýry Josefov.

2) Jaké máš cíle s tvým mužstvem pro tuto sezónu?

Chceme se dostat do finále soutěže a pokud se podaří, tak i pořádat Final 4 východočeské ligy žen.

3) Jak bys chtěl, aby se tvé mužstvo prezentovalo?

V týmu bohužel nemám žádné dlouhé hráčky, proto bych se rád prezentoval rychlým basketem.

4) Jaké jsou silné a slabé stránky týmu?

Mám v týmu většinu holek, které jsou mladé a běhavé a to je naše silná stránka. Jako slabinu beru to, že nemáme klasickou podkošovou hráčku (všechny holky, které mi tam hrajou, tak v mládeži hrály spíše na křídle).

5) Jaké jsou tvoje největší osobní úspěchy v basketbalu ať už jako hráče tak trenéra?

Jako hráče být součástí týmu Nymburka a mít první 3 tituly s tímto týmem, pak postup z první ligy do nejvyšší soutěže s Ústím a s Chomutovem. Být součástí týmu reprezentace do 20 let a týmu 3×3 a turnaj světové série v Madridu.

Jako trenérský úspěch určitě považuji vítězství ve východočeské lize žen v minulém roce.

6) Máš nějaké oblíbené basketbalové motto, které používáš při coachování?

Oblíbené motto žádné nemám, ale při coachování se snažím holkám vštípit můj přístup k basketu. A to je hrát pěkný týmový basket (nehrát individualisticky) a hlavně mít ze hry radost.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A