29. 11. 2017

9. kolo, 25.11.2017 VČL- Sokol Nová Paka : BK Napos Vysoká nad Labem 48:79 (15:26, 23:49, 37:67)

S posledním celkem tabulky si naše ženy hravě poradily. Od začátku nenechaly nikoho na pochybách, že si do Nové Paky přijely pro další dva body do tabulky. Už do poloviny utkání si vypracovaly luxusní náskok, který dokázaly ještě navýšit. Zasloužily se o to především Barbora Zoubková svými 24 body (1x za 3b) a Michaela Hidveghy s 21 body. Po 9 bodech (každá jednou za 3b) přidaly Pavlína Králíková a Dominika Paclíková, 6 bodů Tereza Stará, 5 bodů Štěpánka Bořková, 2 body Andrea Skřivánková.

10. kolo, 26.11.2017 VČL- Loko Trutnov „B“: BK Napos Vysoká nad Labem 56:54 (12:7, 24:22, 36:31)

Ani skvostný střelecký výkon Dominiky Paclíkové, autorky 7 trojek v utkání, nezabránil první prohře v soutěži. V polovině utkání stav 24:22 dával naději na obrat, ale na trutnovské hráčky jsme tentokrát nestačily. Naše děvčata bojovala o výsledek do posledních minut, smazala 5ti bodové vedení domácích ze začátku poslední čtvrtiny. V 8 minutě závěrečné části vyrovnaly na 47:47. V koncovce byly domácí hráčky úspěšnější v trestných hodech. A právě trestné hody především ovlivnily výši našeho konečného skóre. Úspěšnost TH 44% (25:11) utkání nevyhrává, zvlášť ne ve vyrovnaných duelech. Když k tomu ještě přidáme velmi slabou střelbu z pod koše (25:10), zbytečné ztráty míčů… nezbývá než pogratulovat soupeřkám k vítězství. Jak si naše děvčata vedla celkově střelecky? Dominika Paclíková 23bodů (7x za 3b), Barbora Zoubková 12 bodů (1x za 3b), Michaela Hidveghy 10 bodů, po 4 bodech Štěpánka Bořková a Pavlína Králíková, 1 bod Andrea Skřivánková.

I přes první prohru v soutěži zůstávají ženy BK Napos Vysoká nad Labem na čele tabulky a naposledy, v roce 2017, se představí na domácí palubovce 9. a 10. prosince.