16. 10. 2017

Sokol Nilfisk Hradec králové „B“ : BK NAPOS Vysoká n.L. 52:58 (9:8, 23:25, 38:40)

BSK TJ Jičín : BK NAPOS Vysoká n.L. 52:98 (15:29, 22:52, 37:70)

Víkend 14. – 15.10.2017 byl vyhrazen pro basketbalistky Vysoké v ženské Východočeské lize. V sobotním utkání je čekal jeden z nejtěžších soupeřů, Sokol Nilfisk HK „B“, několikanásobný vítěz této soutěže. Průběh utkání také potvrdil vyrovnané střetnutí. První čtvrtina skončila neuvěřitelně nízkým skóre 9:8 pro sokolky V půlce utkání měly o malý kousek navrch hráčky Naposu (23:25). Ani třetí dějství nerozhodlo, žádný z týmů nešel do výraznějšího vedení. Vysocké hráčky před závěrečnou čtvrtinou ztrácely na soupeřky 2 body (38:40). Ještě v 5. minutě svítil na ukazateli nerozhodný stav 45:45, koncovku však ovládly hráčky Naposu a připsali si velmi cennou výhru 52:58.

Sestava a body BK NAPOS Vysoká n.L.: Michaela Hidveghy 16, Lenka Tomšíková 14 (2x za3b), Štěpánka Bořková 10, Barbora Zoubková 7 (1x za 3b), Pavlína Králíková 6 (1x za 3b), Marcela Kosová a Tereza Stará po 2 bodech, Dominika Paclíková 1.

Na rozdíl od soboty, nedělní soupeř, TJ Jičín, umožnil našim ženám slušnou „kanonádu“. Hned 5 hráček si připsalo dvouciferný počet nastřílených bodů. Od samého začátku nedaly ženy Naposu jičínským hráčkám ani nejmenší naději. Už za první čtvrtinu měly na kontě bez jednoho bodu dvojnásobek (15:29), v poločase náskok 30 bodů (22:52). Do závěrečné čtvrtiny pak vstupovaly s pohodlným náskokem 33 bodů (37:70). Do ceněné, výsledné  „stovky“ chyběly pouhé 2 bodíky a basketbalistky Jičína si na své palubovce zapsali drtivou prohru o 46 bodů – 52:98. Bodově excelovala Barbora Zoubková, o moc pozadu nezůstala ani druhá nejlepší střelkyně Naposu Štěpánka Bořková, obě překonaly hranici 20 bodů.

Sestava a body BK NAPOS Vysoká n.L.: Barbora Zoubková 27 (1x za 3b), Štěpánka Bořková 21, Marcela Kosová 15, Michaela Hidveghy 14 (1x za 3b), Tereza Stará 12, Dominika Paclíková 5, Lenka Tomšíková 4, Pavlína Králíková 0.

Společně s Basketbalovým klubem Přelouč se ženy BK Napos Vysoká nad Labem „usadily“ na prvních dvou příčkách tabulky a zůstávají jedinými dvěma celky bez porážky po odehraných čtyřech kolech soutěže.

O to zajímavější bude následující utkání 6. kola VČL, tentokrát na domácí palubovce ve Vysoké. V sobotu 28.10. přivítají naše ženy právě celek BK Přelouč. Po tomto kole se tedy jeden z týmů ujme vedení v soutěži jako jediný neporažený. V neděli 29.10. pak zavítají do Vysoké nad Labem hráčky TJ Pardubičky.

Aby byl náš celek i nadále úspěšný, potřebujeme také Vás, diváky a příznivce basketbalu ve Vysoké. Těšíme se na Vás v hledišti vysocké sportovní haly.