17. 4. 2024

U15 v předposledním kole sezóny vyzvali na domácí půdě BA Lynx Liberec. Bohužel jsme byli oslabení o dva klíčové hráče, ale i přesto jsme chtěli jít pro výhru.

Liberec od první minuty zápasu nastavil vysoké tempo hry. Naši hráči se nemohli pořádně prosadit a v obraně jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř trestal. Po špatné první polovině, kterou jsme prohráli 20:37, jsme chtěli ukázat co v nás je…

Ve druhé půli jsme začali dobře a podařilo se dát pár jednoduchých košů, ale soupeř se nenechal unést a vždy si skóre opět pohlídal. Naše největší chyba byla na obraném doskoku, kdy soupeřova agresivita na doskoku znamenala na každý útok o dva pokusy na víc pro soupeře. Náš útok nebyl takový jaký bychom si představovali a nedokázali jsme se dostat do jednoduchých situací. Soupeř si zaslouženě připsal vítězství 42:72.

Druhé utkání bylo skoro identické jako první, soupeř byl nadále velmi aktivní a jednoduše si oba zápasy vybojoval.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U15
24. 3. 2024

Poslední hrací víkend v březnu jsme odehráli jedno utkání na sousední palubovce v Hradci se Sokoli. V posledním duelu jsme s nimi prohráli velkým rozdílem.

Soupeř byl poznamenán marodkou, ale i přes to jsme čekali náročný zápas. Náš tým přijel v plném počtu a proto jsme chtěli hrát agresivně v obraně a rychle do útoku. Vstup do zápasu pro nás nebyl optimální, protože soupeř hrál zónovou obranu, po timeotu jsme si se zónou věděli poradit a dokázali se prosadit z podkoše. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:8 a ve druhém dějství jsme přitlačili v obraně a dařilo se nám lehce skórovat z protiútoku. I přes velké množství minutých košů z bezprostřední blízkosti jsme měli zápas pod kontrolou a poločas vyhráli 32:23. V druhé polovině jsme ztratili koncentraci v obraně, ale i přesto jsme si dokázali pohlídat skóre a dotáhli jsme zápas do vítězného konce 63:47.

Posted in Menu, NOVINKY, U15
30. 1. 2024

V sobotu se náš tým vydal na cestu do Náchoda, kde jsme čelili klučičímu mužstvu oproti našemu smíšenému. I přes absenci dvou klíčových hráčů jsme chtěli přivézt dvě výhry.

V počátku prvního zápasu jsme se nedokázali dostat do tempa a soupeř nám odskočil na dvouciferný náskok. Největší problém jsme měli na obraném doskoku. I přes špatné první dějství jsme se nevzdávali a přitlačili jsme obranu a zbylé tři čtvrtiny byly v celku vyrovnané. Zápas jsme prohráli kvůli špatnému vstupu do zápasu a ještě horšímu obranému doskoku. Zápas skončil 66:33 pro domácí Náchod.

Druhé utkání se hrálo pouze na 8 minut a proto padlo značně méně košů na obou stranách. Nám se podařilo od první minuty proměňovat dobře vytvořené pozice a přitlačit v obraně. Zápas byl ve vysokém tempu a po celou dobu se vedení tahalo ze strany na stranu. Bohužel se v posledních dvou minutách nepodařilo dát koš a soupeř si po napínavé koncovce připsal druhé vítězství 35:28

Posted in Menu, U15
16. 1. 2024

V sobotu 13. ledna se naše U15 vydali na dalekou cestu do Turnova s jasným cílem – zvítězit. Bohužel, soupeř nás zaskočil agresivní celoplošnou obranou, na kterou jsme se nedokázali adekvátně přizpůsobit.

První zápas: Těžký začátek a neschopnost dotáhnout

První poločas znamenal pro náš tým náročný začátek, kdy jsme ztráceli o 20 bodů. Ve druhém dějství jsme se snažili hrát vyrovnaně, ale soupeř si pohlídal vedení a zápas dotáhl do vítězného konce s konečným skóre 66:37. Přestože jsme nezvítězili, v druhé polovině jsme předvedli vyrovnaný výkon.

Druhý zápas: Vyrovnanější, ale opět prohra

Druhý zápas byl vyrovnanější a přinesl nám několik pěkných momentů. První polovina byla vyrovnaná, ale ve druhé polovině jsme pocítili únavu a soupeř znovu získal vedení, nakonec zvítězil 55:40.

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U15
7. 12. 2023

BA Lynx Liberec vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 76:30 (19:9, 36:15, 52:24)
BA Lynx Liberec vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 56:51 (13:13, 27:25, 41:36)

V sobotu jsme se vydali na basketbalovou výpravu do Liberce s našemi U15. Nebylo to vůbec jednoduché, a to hlavně kvůli absenci dvou klíčových hráčů základní rotace. Ale pojďme se podívat na to, jak to celé probíhalo.

První utkání bylo oříškem, se kterým jsme se museli poprat. Bohužel jsme nedokázali efektivně reagovat na kvalitní útok soupeře. Naše útočné úsilí bylo jak moucha na skle – sice jsme se snažili, ale nedařilo se. Soupeř nám ukázal, jak má kvalitní útok vypadat, a první zápas jsme nakonec prohráli 76:30.

Ale nebyli jsme ochotni se vzdát. Ve druhém zápase jsme se vzchopili a předvedli úplně jiný výkon. Od první minuty jsme ukázali, že jsme na hřišti rozhodně ne bez šance. Náš útok začal fungovat a celý tým držel krok se soupeřem. Byli jsme vedeni, ale bohužel, soupeř dokázal v koncovce zápasu dát pár těžkých střel, což nakonec zvrátilo výsledek ve svůj prospěch. Druhý zápas jsme prohráli 56:51.

27. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli B – 37:66 (6:17, 12:29, 21:47)

V sobotu se odehrálo  derby, kdy kategorie U15 z Vysoké nad Labem přivítala silného soupeře v podobě Královských sokolů. Oba týmy se utkaly v boji o vítězství, ale agresivní obrana soupeře vytvořila výzvy, s nimiž se hráči Vysoké potýkali.

Sokoli vstoupili do zápasu s vysokou úrovní agresivní obrany, což způsobilo týmu Vysoké problémy v útoku. V prvním poločase si soupeř vytvořil dvouciferný náskok, ačkoli hráči Vysoké bojovali, nedařilo se jim efektivně reagovat na defenzivní tlak sokolů.

Po přestávce vstoupila Vysoká nad Labem do druhé poloviny se zlepšeným nasazením a chutí k obratu. I přes zlepšený výkon se však nedařilo stáhnout náskok soupeře. Sokoli si udrželi pevnou kontrolu nad zápasem a zaslouženě odchází s výhrou.

25. 9. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. TJ Turnov – 69:58 (18:9, 39:25, 57:38)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. TJ Turnov – 49:32 (17:2, 33:10, 39:24)

V sobotu naše U15 odehráli první utkání nadregionu proti Turnovu. V prvním utkání se nám podařilo dobře vstoupit do zápasu a udělat si náskok, který soupeř před poločasem stáhnul na deset bodů. V druhém dějství jsme přitlačili v obraně a odskočili na náskok dvaceti bodů, ale soupeř to ke konci utkání stáhl a konečný výsledek byl 69:58.

Druhé utkání bylo od začátku v naší režii a nedovolili jsme soupeři dostat se do vedení. Ve druhém zápase jsme si mohli vyzkoušet  nové herní kombinace a dotáhli do vítězného konce 49:32.
11. 11. 2021

Družstvo Mladé Boleslavi přijelo k utkání s více jak polovinou mužstva , které bylo o 1 či 2 roky mladší než ostatní. A to bylo velmi znát. Od samého začátku jsme soupeře ve všech herních činnostech přehrávali a postupně navyšovali náskok.

Posted in U15
20. 10. 2021

V sobotu 16.10. jsme odehráli naprosto 2 rozdílné zápasy s BA LYNX Liberec v kategorii U 15. V prvním utkání jsme důslednou osobní obranou po celém hřišti postupně získávali náskok ,který vyrostl až na rozdíl 30 bodů. V poslední čtvrtině naše koncentrace trochu opadla ,ale konečný rozdíl byl celkem jednoznačný.

16. 10. 2020

V Jaroměři jsme v sobotu 10.10. odehráli dva zápasy proti Kanonýrům. První zápas jsme vyhráli. Když jsme v druhé čtvrtině rozhodli zápas. Kluci získali hodně míčů díky pozornosti a dravosti v obraně.