24. 3. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SKB Česká Třebová – 38:49 (4:13, 16:23, 25:32)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SKB Česká Třebová – 36:48 (4:8, 12:21, 24:36)

V sobotu jsme odehráli dvě utkání proti družstvu České Třebové v zápase jsme si vytyčili jasné cíle a to konkrétně udržet soupeře bez útočných doskoků a v útoku se snažit hrát rychle dopředu. V obou utkáních mi chyběla radost za hry chuť vítězit a podle toho to také vypadalo ve většině souboj jsme byli pozdě, nad vodou nás držela individuální hra 1v1. Bohužel na soupeře to nestačilo.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
16. 2. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 46:29 (16:9, 31:16, 45:24)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 40:44 (9:10, 19:20, 29:38)

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti týmu Pardubic. První zasloužené vítězství, druhý trpká prohra. V obou zápasech jsme ukázali týmový a bojovný výkon.

V prvním zápase se nám dařilo hrát týmově, v obraně jsme nedostávali zbytečné koše. Soupeře jsme poráželi i 1v1. Vyhráli jsme. V druhém zápase se projevila únava, dělali jsme hodně chyb, většina z nich pramenila z velké snahy rozhodnout zápas individulním výkonem. Celý zápas jsme soupeři šlapali na paty. Kritická pro nás byla 3. čtvrtina, kde jsme uplně ztratili basketbalovou niť. Dělali jsme zbytečné ztráty při vyhazování, zakončovali zběsilými nájezdy. Poslední čtvrtinu jsme dotáhli na rozdíl 4 bodů, ale kvůli naší nezkušenosti, jsme nedokázali udělat faul během poslední minuty a tím ztráceli cenný čas. Nakonec jsme se soupeřem prohráli. Oba zápasy splnili moje očekávání v prvním zápase se nám dařilo hrát trénovanou akci, což mi dělalo radost.

Druhý zápas jsme si prohráli zkratem v 3. čtvrtině. Trochu mě to zklamalo, ale jedeme dál a i tohle ke sportu patří. Díky všem zúčastněným.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
10. 1. 2023

SK Týniště n. Orlicí : BK Vysoká n. Labem – 70:57 (18:24, 42:33, 55:50)

SK Týniště n. Orlicí : BK Vysoká n. Labem – 71:36 (24:10, 40:22, 55:28)

Dne 7.10. v sobotu jsme odehráli dvě utkání s družstvem Týniště. Na zápas jsme jeli v dobrém počtu 9 hráčů, bohužel nám dva důležití hráči chyběli. Věřil jsem, že si z Týniště odvezeme dvě výhry. Avšak opak byl pravdou. Po Vánocích nám chyběla dravost, síla hry jedna na jedna a průbojnost do koše. Nedařilo se nám zabránit soupeřovým útočným doskokům, který opakovaně proměňoval a trestal tak naši nezodpovědnou obranu.

Na druhou stranu, co se nadšení za hry týká, bylo vidět, že basket nás baví i když se ne úplně daří. Chci poděkovat všem zúčastněným, jak hráčům, tak rodičům, kteří se přijeli podívat a podpořit svoje děti. Udělám vše proto, aby jsme příště vyhráli.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
16. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Jiskra Havlíčkův Brod –  31:35

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Jiskra Havlíčkův Brod – 34:35

V sobotu 10.12. jsme odehráli dvě utkání proti družstvu TJ Jiskra Havlíčkův Brod. V prvním zápase nám utekl úvod. Se soupeřem jsme drželi vyrovnanou hru, jen jsme nedávali “šoupáky”. Bohužel totální fiasko nastalo ze začátku 3. čtvrtiny, kdy jsme inkasovali několik košů z protiútoku, které nám podlomily nohy. V poslední čtvrtině jsme zápas stáhli na pouhé 4 body, avšak na výhru to nestačilo. Druhý zápas se nesl v obdobném duchu, vzhledem k slabé docházce jsme ztráceli síly a spoustu košů neproměnili. Zápas nakonec skončil o pouhý jeden bod. Z obou proher jsem byl rozhořčený, hráči tam nechali srdíčko. Na druhou stranu vysoká absence na trénincích také udělá svoje. Všem zúčastněným moc děkuji, vážím si rodičů, kteří přišli podpořit. Příště to snad budou dvě výhry!

Posted in Menu, NOVINKY, U14
28. 11. 2022

Marodka nás oslabila a na dvě utkání jsme jeli v 7 lidech. I přesto jsme dokázali odehrát kvalitní zápasy. V prvním poločase prvního utkání se nám nedařilo na útočné ani na obrané polovině. V druhé části jsme se dokázali zvednout a vrátit se do zápasu. Bohužel nám nebylo přáno a v posledních dvou minutách jsme proměnili pouze jeden z šesti trestných hodů. Prohráli jsme nejmenším možným rozdílem jediného bodu.

Druhý zápas jsme měli na vrch celý první poločas, ale v druhé části došly síly a nedokázali jsme udržet tempo a rotaci soupeře. Nakonec jsme druhý zápas prohráli rozdílem deseti bodů.

Hráči ze sebe vydali všechno, proto trenér hodnotí utkání kladně.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
14. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 39:51 (10:13, 22:25, 28:37)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 57:40 (21:4, 31:9, 47:23)

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti Bizonům z Náchoda. První zápas byl naprosto tragický, dělali jsme jednu ztrátu za druhou a nedávali jednoduché koše. V obraně jsme byli nedůslední a nepozorní. Obecně bych první zápas shrnul tak, že jsme tam nebyli hlavou a proto jsme prohráli. Ovšem druhý zápas už byl v lepším duchu, vstoupili jsme do zápasu s klidem v útoku a nátlakem v obraně. Již v první čtvrtině jsme si vytvořili 20 bodový polštář, který jsme udrželi až do konce zápasu.

Sestava: Natálie Horká, Verča Chmelová, David Capko, Tomáš Dalecký, Terka Kratochvílová, Šárka Zástavová, Tuček Honza, Eliška Samková, Dan Khol, Patrik Česák

Posted in Menu, NOVINKY, U14
26. 4. 2022

O víkendu naše družstvo čekal turnaj FINAL4, který se hrál na naší palubovce. Do prvního utkání s Holicemi jsme vstupovali jako jasní outsideři.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
30. 3. 2022

První zápas jsme odehráli proti tabulkově slabšímu soupeři Vysokému Mýtu, první poločas nám ale nedali nic zadarmo a byl to boj o každý míč. Hodně jsme měli chyby při doskoku, kdy jsme nebyli schopný odstavit hráče a doskočit míč. Soupeř měl převážně vyšší hráče, tudíž to pro ně bylo velmi jednoduché doskočit balón. Naštěstí konec zápasu jsme si pohlídali a připsali další výhru nad Mýtem.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
22. 3. 2022

Dohrávka s Vysokým Mýtem dvakrát vítězně. První zápas jsme od první do poslední minutu byly lepším týmem. Druhý zápas jsme se trápili a prohrávali v prvním poločase. Dokázali jsme se vrátit do zápasu a bojovným výkonem jsme dovedli zapas do vítězného konce.

Posted in Menu, U14
23. 2. 2022

V neděli jsme již po odehrání základní části začali ve formě turnajů nadstavbu o 3-5 místo v tabulce.

Posted in Menu, NOVINKY, U14