9. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P.  36:64 a 49:50
V posledním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme přivítali v hale ve Vysoké smíšený tým z Lomnice. Lomnice měla už na první pohled fyzickou převahu, když zejména duo Fedor a Pěnička vypadalo díky své postavě nebranitelně. Začátek prvního utkání nám možná i kvůli přehnanému respektu nevyšel a soupeř ovládl první čtvrtku 16:4. Druhá část už byla hodně vyrovnaná a soupeř ji vyhrál pouze o bod (15:14). Nezachytili jsme ani začátek druhého poločasu a soupeř nám odskočil už na pohodlný 20ti bodový náskok (po 3. kvartě 25:45). V poslední části už se zápas jen dohrával a Lomnice ještě navýšila náskok na konečných 28 bodů. 2. zápas byl ovšem jiný šálek kávy. Náš tým odhodil přehnaný respekt a hned od začátku začal soupeři zle zatápět. Utkání bylo neuvěřitelně vyrovnané, o čemž svědčí výsledky jednotlivých čtvrtin – z našeho pohledu + 3, -5, + 2 a -1. V průběhu zápasu žádný tým nevedl o více než 5 bodů a i koncovka byla velmi těsná, když při stavu 49:50 jsme v posledních 20 vteřinách stříleli 2 trestné hody a 2x stříleli na koš z těsné blízkosti….všechny pokusy jsme bohužel těsně minuli a tak nám nezbyly než oči pro pláč (a že těch slziček bylo nepočítaně). I přes 2 prohry ukázal tým svoje srdíčko, obrovskou touhu po vítězství a oproti podzimu velké zlepšení ve všech herních činnostech. Velká škoda všech neproměněných střel z bezprostřední vzdálenosti od koše (a že jich bylo). Za 14 dní čekají tým poslední 2 zápasy v sezóně – final four o 5 až 8 místo, přičemž hned první bude opět proti Lomnici.

Posted in Nezařazeno
3. 4. 2024

BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 50:66 (9:19 22:32 33:49)
BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 58:64 (19:16 30:30 40:52)

V sobotu sehrál náš tým U12 v Trutnově dva zápasy proti tamnímu družstvu děvčat. Od začátku
prvního zápasu jsme hře udávali tempo, dařilo se nám dobře kombinovat v útoku a celkově jsme měli
po většinu zápasu hru pod kontrolou. Postupně se nám dařilo náš náskok navyšovat a nakonec jsme
vyhráli o 16 bodů.
Začátek druhého zápasu se nám však úplně nepovedl, Trutnovu se navíc během první čtvrtiny
podařilo dát pět tříbodových košů a po první čtvrtině Trutnov vedl 19:16. Ve druhé čtvrtině jsme
postupně náskok Trutnova stáhli a poločas končil remízou 30:30. Ve třetí čtvrtině se nám zejména
díky lepší obraně a rychlým kombinacím v útoku podařilo Trutnovu bodově odskočit o 12 bodů a do
poslední čtvrtiny jsme nastoupili s tím, že si již náskok udržíme a dohrajeme „na jistotu“. Bohužel ale
díky našim několika nepřesným přihrávkám a naší nižší koncentraci v obraně se trutnovským
děvčatům podařilo postupně náš náskok snížit a závěr utkání tím i zdramatizovat, minutu před
koncem jsme vedli již jen o 3 body. Po oddechovém čase jsme se dokázali na závěr utkání znovu
zkoncentrovat a nakonec jsme vyhráli o šest bodů 58:64.
Celkově jsme byli v obou utkáních lepším týmem, který dokázal dobře kombinovat v útoku a účinně
bránit jedna na jedna. V obraně nám působily problém v podstatě dvě hráčky, které se prosazovaly ve
hře 1:1 a poměrně úspěšně zakončovaly i střely ze střední vzdálenosti (Trutnov dal ve druhém zápase
8 tříbodových košů). Bohužel jsme se nevyvarovali řadě zbytečných chyb, a to hlavně při rozehrání
míče a při nepřesném a ukvapeném přihrání míče, tyto situace tak často končily ztrátou míče.
Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží velkou pochvalu za koncentrovaný a týmový výkon
v průběhu obou utkání a rodičům moc děkujeme za hlasitou podporu.
Do dalšího zápasu nastoupí naše družstvo U12 proti Turnovu, a to na domácí palubovce dne 7.
dubna.

27. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – SŠB Pardubice 77:24 a 78:38
V dalším dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce tabulkově nejslabší tým soutěže SŠB Pardubice. Pardubický tým navíc dorazil pouze s 8 hráči/hračkami (9. hráč přijel až na 2. match) v oslabené sestavě. Papírové předpoklady jsme začali naplňovat hned od začátku 1. utkání, když  po první čtvrtce jsme se ujali vedení 28:6. I ve druhé kvartě jsme plnili roli favorita a soupeři odskočili už na 34 bodové vedevní (42:8). Ve druhém poločase jsme už vedení navyšovali pomaleji, ale i tak z toho byla výhra o víc než 50 bodů. Na druhý zápas dorazil soupeři nejlepší střelec týmu, ale i to nás v rozletu příliš nezastavilo, a i ve druhém zápase jsme si dokráčeli k jednoznačnému vítězství, tentokrát o 40 bodů. Obě utkání nabídla kromě naší pevné obrany i řadu pěkných kombinačních akcí v útoku, které se musely divákům líbit. Velkým pozitivem je, že alespoň bod si připsalo všech 12 hráčů/hráček, kteří k utkáním v našem dresu nastoupilo.
19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.
21. 2. 2024

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali tým z Lomenice nad Popelkou. Do zápasu jsme vstupovali s jasnými cíli: mít dobrý obranný doskok, hrát rychle dopředu a dávat jednoduché koše.

Od první minuty jsme nastavili rychlé tempo a podařilo se nám dávat jednoduché koše. Až na jeden úsek, kde jsme trochu vypadli z tempa, jsme byli jednoznačně lepší tým na obou polovinách. Podařilo se nám dobře vstoupit do druhého poločasu a pomalu a jistě jsme navyšovali naše vedení. Poslední čtvrtinu jsme si pohlídali a připsali si důležitou výhru  59:42. Za skvělý výkon děkuji všem hráčům a za podporu rodičům.

16. 1. 2024

V sobotu 13. ledna se naše U15 vydali na dalekou cestu do Turnova s jasným cílem – zvítězit. Bohužel, soupeř nás zaskočil agresivní celoplošnou obranou, na kterou jsme se nedokázali adekvátně přizpůsobit.

První zápas: Těžký začátek a neschopnost dotáhnout

První poločas znamenal pro náš tým náročný začátek, kdy jsme ztráceli o 20 bodů. Ve druhém dějství jsme se snažili hrát vyrovnaně, ale soupeř si pohlídal vedení a zápas dotáhl do vítězného konce s konečným skóre 66:37. Přestože jsme nezvítězili, v druhé polovině jsme předvedli vyrovnaný výkon.

Druhý zápas: Vyrovnanější, ale opět prohra

Druhý zápas byl vyrovnanější a přinesl nám několik pěkných momentů. První polovina byla vyrovnaná, ale ve druhé polovině jsme pocítili únavu a soupeř znovu získal vedení, nakonec zvítězil 55:40.

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U15
16. 1. 2024

V dalším dvojutkání SOP U13 jsme zavítali na palubovku posledního týmu tabulky SŠB Pardubice. To že nám nedá tým Pardubic nic zadarmo, naznačil hned v úvodu prvního zápasu, když jsme nezachytili začátek a po 3 minutách prohrávali 0:5. Pak se náš výkon trochu zvedl a šli jsme do vedení, ale soupeř se držel stále na dostřel (v poločase jsme vedli 18:15). V druhém poločase jsme předvedli mnohem lepší výkon než v tom prvním a postupně jsme navyšovali náš náskok až na konečných 26 bodů. Druhý zápas pak byl pro náš tým v opačném gardu, když první poločas jsme na hřišti dominovali (28:10), za to druhý jsme prohráli o 4 body, když zejména poslední kvarta byla z našeho pohledu hodně nepovedená (10:17). Pozitivem zápasů bylo, že i mladší hráči a hráčky dostali na hřišti svůj čas. K poměrně slušně fungující obraně (až na některé pasáže) se tentokrát nepřidal útok, když většinu košů jsme dali ze situace 1 na 1 díky basketbalové vyspělosti pár našich jedinců. Chyběla tak rychlá kombinační hra, které se v trénincích hodně věnujeme :-(. Tak snad příště. Z individualit je potřeba pochválit Terku, která předvedla nebojácný výkon, přičemž se výborně zapojovala do našich útočných akcí a velmi pozorně bránila!

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U13
24. 10. 2023

BLNP vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 68:62 (26:20, 40:38, 56:51)

V sobotu 21. října jsme se s týmem U15 vydali na cestu do Lomnice nad Popelkou, kde jsme odehráli velmi napínavé utkání.

I když náš tým měl špatný vstup do zápasu, hráči se nevzdali a ukázali obrovskou sílu a odhodlání. Celý zápas byl nabitý emocemi a dramatickými momenty, a tým BK Vysoká se držel na dostřel soupeři. Bohužel, na konci utkání se výsledek otočil ve prospěch domácího týmu, a zápas skončil výhrou Lomnice nad Popelkou s výsledkem 68:62.

Trenéři a hráči týmu BK Vysoká mohou být hrdí na svůj výkon, i když výsledek nebyl, jak si představovali. „Toto byl skvělý zápas, a naši hráči bojovali až do poslední chvíle,“ uvedl jeden z trenérů. „I když jsme prohráli, ukázali jsme, že máme potenciál a sílu, abychom se mohli měřit s těmi nejlepšími.“

27. 9. 2023

Hradecké lvice – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 94:28 (26:8, 52:10, 76:14)

Hradecké lvice – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 78:32 (15:10, 42:15, 59:27)

V prvním kole SOP starších mini nás čekal super těžký soupeř v podobě hradeckých lvic. Fyzická vyspělost a herní vyzrálost (půlku našeho týmu tvořili hráči a hráčky kategorie U12) byla zcela jasně na straně soupeře a ač bylo skóre obou zápasů jednoznačné, náš tým se protivníka nezalekl a na hřišti makal po oba zápasy. Druhý zápas byl opticky i podle skóre trochu vyrovnanější, když jsme si už vyzkoušeli vysoké tempo hry. Tým U13 si musí zvyknout na lepší skupinu OP I., když v loňské sezóně startoval ve výkonnostně slabší OP II., nicméně zápasy s těžkými soupeři by měly družstvo herně posunout dál. Chuť do hry a zapálení pro basketbal byly na týmu jasně vidět, takže teď musíme zamakat na trénincích a zlepšovat se.

25. 9. 2023

Junioři U19 vstoupili o víkendu do celostátní ligy skupiny B dvěma hořkými porážkami, ze kterých jsme si ale spoustu vzali do příštích utkání.

BK Lions Jindřichův Hradec vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 74:70 (22:21, 35:31, 56:53)

První utkání na nás čekal Jindřichův Hradec, který hrál pouze v 8 hráčích. I přes malý počet hráčů soupeř s námi dokázal udržet tempo a v koncovce nás porazit. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a vedení se stále střídalo. Vítězství nás stála rozhodně bídná úspěšnost šestek, kdy jsme z 22 pokusů proměnili pouze 8! Poznámka: Soupeř proměnil z 21 pokusů 12. I přes prohru ale tým bojoval až do posledních minut a ukázal bojovného ducha.

BC Vysočina vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 88:74 (27:14, 49:31, 72:50)

Nedělní utkání nás čekal lepší soupeř a museli jsme se obejít bez nejlepšího střelce předchozího utkání Honzi Bubeníčka. Do zápasu jsme vstoupili mizerně, nedokázali jsme se srovnat s fyzickou hrou soupeře a to nás neustále posílalo dolů. Také nás trápila komunikace v obraně, kterou soupeř trestal jednoduchými koši. Do druhého poločasu jakoby nastoupil jiný tým. Po bouřlivé poradě v šatně se celý tým vzchopil a začal se soupeřem rvát o každý míč a dokázali jsme se soupeřem hrát fyzicky stejně. Příslib do příštích zápasů je ten, že jsme soupeře dokázali ve druhé polovině porazit o 4 body. Kdybychom takhle hráli celé utkání, mohlo to skončit jinak.