19. 11. 2019

Basketbalový víkend 16. a 17. listopadu 2019

Basketbalisté Napos Vysoká nad Labem se poprvé v domácím prostředí představili v nových, slušivých dresech s logem generálního partnera Napos a.s. a erbem hlavního partnera basketbalistů, obce Vysoká nad Labem.

1. liga muži, skupina „B“ – sobota 16. 11.

BK Napos Vysoká nad Labem : BC Benešov   93 : 69  (25:28, 44:40, 61:55)

V sobotním večeru zavítal na palubovku BK Napos Vysoká nad Labem celek BC Benešov. Tým, opírající se o zkušené matadory jako David Kratochvíl, Petr Kožant či Jakub Malý. Od samého začátku bylo zřejmé, že benešovští neprodají svoji kůži lacino, ačkoliv přijeli k utkání pouze s osmičkou hráčů. Už po dvou minutách hry musel sáhnout domácí trenér Martin Havrda k oddechovému času, aby zastavil ofenzivu Benešova za stavu 0:7. Poté se naši hráči vrátili do hry, i tak se první čtvrtina stala kořistí našich soupeřů. Do poloviny utkání jsme dokázali srovnat hru a hlavně skóre. Do poločasové přestávky jsme odcházeli již s drobným náskokem 4 bodů (44:40). I po přestávce vyrovnaný boj, bylo otázkou, zda Benešov při rotaci menšího počtu hráčů vydrží až do konce. Nevydržel. Ve čtvrté čtvrtině jsme jej přehráli jednoznačně skórem 32:14 a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Nejlepšími střelci Benešova byli už výše zmínění David Kratochvíl a Petr Kožant. Oba zaznamenali po 21 bodu, David Kratochvíl byl z trojkové vzdálenosti úspěšný 2x, Petr Kožant 3x.

V domácím celku podal opět velmi dobrý výkon nejmladší člen týmu, Jan Mráz. Jeho statistika? 21 bodů (5x za 3b.), 5 doskoků, 5 získaných míčů, 5 asistencí. Celkově jsme proměnili 11 trojkových pokusů (Benešov 8), doskočili 41 míčů, spoluhráči si pomohli 14 asistencemi při 7 získaných míčích (J. Mráz 5).

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Jan Mráz 21 (5x za 3b), Martin Sejpka 12,Tomáš Kiršbaum 11 + 3 bloky, Tomáš Faltýnek 10 + 8 doskoků, Vojtěch Synáček 10, Pavel Harčár 9 (3x 3b), Petr Ruprecht 9 (1x 3b), Petr Dušek 5 (1x 3b), Roman Vejražka 3 (trojka), Vojtěch Mráz 3. Trojky v utkání celkem: 11:8

1. liga muži, skupina „B“ – neděle 17. 11.

BK Napos Vysoká nad Labem : GBA Lions Jindřichův Hradec „B“   82 : 67  (24:11, 43:24, 58:48)

V neděli jsme přivítali ambiciózní celek mezinárodní basketbalové akademie GBA, která se před letošními soutěžemi spojila s jindřichohradeckým basketbalem. A když mezinárodní, tak jsme mohli na palubovce ve Vysoké vidět například lotyšského hráče Nikolajse Atanasovse, či guinejského Amadou Baha.

Průběh utkání vůbec nenaznačoval, že by mohlo dojít k dramatické koncovce. Přesto došlo. První dvě čtvrtiny jasně v náš prospěch, do poločasu jsme odcházeli s 19 bodovým vedením. Rozdíl ve skóre jsme dokázali navýšit až na 24 bodů (48:24). Pak ale přišly silné chvíle kapitána GBA Františka Bartoně a Nikolajse Atanasovse. Vedení v utkání se začalo velmi rychle tenčit, do závěrečné čtvrtiny jsme vstupovali s náskokem pouhých 10 bodů. A jízda akademických mladíků pokračovala. Pár minut před koncem bylo dokonce vyrovnáno (58:58). Náš zkušený celek si ale vítězství sebrat nenechal a koncovka utkání patřila zaslouženě nám. A právě v koncovce utkání se ideálně skloubily zkušenosti a mládí v týmu. Tomáš Kiršbaum, Pavel Harčár a bratři Mrázové. Důležité byly především body Vojty Mráze v samotné koncovce, kdy skóroval 3x za sebou a Vysoká tak svému soupeři opět odskočila na uklidňující rozdíl. A když jsem u bratří Mrázů, jedním z výrazných aspektů vítězství byly získané míče. Celkem jsme našemu soupeři odebrali 12 míčů z toho bratři Mrázové 11!! Honza 6x, Vojta 5x a o ten jeden, který nepatřil bratrské dvojici, se postaral Petr Ruprecht.

Svůj další double-double si připsal Tomáš Kiršbaum za 20 bodů (1x za 3b)+ 12 doskoků a stal se tak i nejlepším střelcem celého utkání. V týmu hostí se prosadil František Bartoň a Nikolajs Atanasovs, oba po 18 bodech.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 20 b (1x za 3b) + 12 doskoků = DD, Jan Mráz 15 (3x za 3b), Pavel Harčár 12 (2x za 3b), Vojtěch Mráz a Tomáš Faltýnek po 8 bodech, Petr Ruprecht 7 (1x za 3b), Roman Vejražka 5 (1x za 3b), Martin Sejpka 4, Petr Dušek 3. Do utkání nezasáhl Vojtěch Synáček pro zranění ramene ze sobotního střetnutí. Trojky v utkání 8:6. Zisky 12, ztráty 6, asistence 12.

Pohled na tabulku může potěšit všechny příznivce, po skončení 9. kola (1. kolo se dohrává 14. prosince) stále vévodíme skupině „B“ 2. ligy mužů. V nejbližším programu nás čekají utkání na půdě soupeřů Sokola Chrudim a Tesly Pardubice 30. listopadu a 1. prosince.