25. 2. 2019

24.2.2019  – 20. kolo 2. ligy mužů

BK Napos Vysoká nad Labem : BK Lions Jindřichův Hradec  73 : 70   (17:12, 37:43, 53:58)

Sobotní poklidný zápas vystřídala nedělní dřina. V úvodu šli hosté z Jindřichova Hradce do vedení 0:5, vzápětí naši hráči otočili vývoj a zvítězili v první čtvrtině 17:12. Ve druhé části hosté srovnali, převzali vedení, vyhráli poločas utkání (37:43) a vypracovali si až 13 bodů náskok (41:54 ve 3. minutě 3. čtvrtiny). Nesložili jsme zbraně a bojovali až do konce. Před samotným závěrem jsme skóre srovnali a poprvé od 1. čtvrtiny opět převzali vedení. V dramatické koncovce jme mírný náskok udrželi a připsali si velmi cenné a zasloužené vítězství. Do poslední části hry nastupoval nejlepší střelec utkání – jindřichohradecký Lukáš Kantůrek s 26 body na kontě (5x za 3 body – celkem v utkání 28bodů). Toho se podařilo ubránit a byl to jeden z hlavních aspektů naší výhry. Vypjaté utkání přineslo logicky i více chyb, poměr ztrát a zisků míčů se zastavil na číslech 12/9. Double-double si tentokrát na své konto připsal Tomáš Kiršbaum za 20 bodů (nejlepší střelec Naposu) a 11 doskoků.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 20 (1x za 3b) + 11 doskoků = DD, Vojtěch Synáček 13 (1x za 3b, 8 doskoků), Pavel Harčár 11 (1x za 3b), Petr Ruprecht 7, Martin Sejpka a Zdeněk Hanzlík po 6 bodech, Vojtěch Mráz 5, Tomáš Faltýnek 4, Roman Vejražka 1, Tomáš Mráz 0. Trojky v utkání 3:8.