31. 3. 2019

BK NAPOS VYSOKÁ N/L vs. BK VLCI ŽĎÁR N/S

23.3.2019: Druhá liga už tradičně nemá favorita. Většina týmů je velmi vyrovnaná a proto se dal očekávat tuhý boj. Soupeř ze Žďáru nad Sázavou si ještě na konci přestupového termínu stáhl zpět Jiřího Bubáka, který bodově táhl v letošní sezóně prvoligový celek Jihlavy. Sic se jednalo o souboj 2. Vysoké a 7. Žďáru, dělilo oba soupeře po základní části minimum bodů.

1.kolo BK VLCI ŽĎÁR N/S vs. BK NAPOS VYSOKÁ N/L 74:68 (17:17, 43:36, 49:50)

Úvod utkání byl nervózní z obou stran, kdy oba týmy zkoušeli, co jim soupeř dovolí. O svých kvalitách hned v úvodním dějství přesvědčil Jiří Bubák, který zaznamenal za první čtvrtinu 15 bodů ze 17 domácích a naše obrana si sním nevěděla rady. Bohužel byli nominováni, jak se celkem záhy ukázalo, kteří na vypjaté utkání play-off nestačili a nebyli schopni udržet konzistentní výkon, díky čemuž se začalo hrát velmi tvrdě v osobních soubojích. Druhá čtvrtina pak byla vedena absolutně ve stejném duchu jako ta první s jediným rozdílem – vlci začali trestat naše nedostatečné dostupování k hráčům na tříbodovém oblouku, z čehož pramenilo jejich poločasové vedení a naopak pokračovala naše střelecká impotence z větší vzdálenosti.

Ve třetí čtvrtině jsme výrazně přidali v obraně, a co nám chybělo na útočné polovině, jsme bohatě vynahradili na obranné, dovolili tak soupeři pouhých 6 bodů za toto období a ujali se jednobodové vedení. Čtvrtá čtvrtina se výrazně zrychlila na obou stranách ve snaze strhnout vedení. Šťastnější v tomto dobyvačném souboji byli domácí vlci, mohutně podporovaní domácím publikem.

Sestava a body: Synáček 21, Kiršbaum 17, Mráz V. 16, Faltýnek 6, Hanzlík 6, Vejražka 2, Mráz T., Sejpka.

2.kolo BK NAPOS VYSOKÁ N/L vs. BK VLCI ŽDÁR N/S 83:67

(20:23, 33:41, 63:53)

Nedělní první poločas byl de facto třetí třetinou sobotního utkání. Žďár více chtěl a to se projevilo na poločasovém vedení o 8 bodů, což v matematice play-off, kdy se výsledky sčítají, znamenalo již ztrátu 14 bodů na soupeře. Za zmínku určitě stojí mimořádný střelecký výkon Vencálka, který proměnil snad každou střelu, kterou namířil na náš koš a hosté v něm měli neuvěřitelnou jistotu v zakončení.

V druhém dějství utkání se domácí celek konečně zakousnul do žďárských vlků a nedal jim prostor takřka k ničemu. K obrannému úsilí se přidala i odměna v podobě zlepšené střelby z větší vzdálenosti, která nám celý víkend chyběla a začal se postupně rodit sportovní zázrak. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 30:12 a náskok soupeře se rozplynul. Zkušený domácí tým si velmi dobře pak pohlídal i následující období, kdy už i žďárští pomalu pociťovali, že odpor je takřka marný a mohli jsme slavit tvrdě vydřený postup do semifinále play-off!!

Sestava a body: Synáček 21, Hanzlík 18, Mráz V. 15, Kiršbaum 11, Vejražka 10, Harčár 8, Faltýnek, Mráz T., Sejpka.

V semifinále na nás čekají KONDOŘI LIBEREC , kteří přehráli ve čtvrtfinále městského rivala Lynx Liberec o pouhý jeden bod!

sestupují z 2. ligy

Vyřazovací boje se v 2. lize hrají standartním systémem, tj. 1-8, 2-7, 3-6, 4-5, podle umístění po základní části. Vysoké nad Labem tak náleží soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Bezesporu pikantní bude souboj 4-5, kdy se potkají Lynx Liberec s Kondory Liberec, když oba základní část ukončili s bilancí 13 výher a 9 proher. Čtvrtfinálové duely se hrají pouze na dvě utkání, z nichž postupuje lepší.