7. 1. 2020

Sobota 4. 1. 2020

BC Kolín „B“ : BK Napos Vysoká nad Labem  41 : 84    (8:24, 17:47, 32:59)

První víkend roku 2020 patřil 13. a 14. kolu druhé ligy mužů. Basketbalisté BK Napos Vysoká nad Labem vyjeli do Kolína a Kutné Hory. Své celkové skóre si vylepšili o úctyhodných 85 bodů.

Poměrně pohodlnou rozcvičkou se stalo utkání s posledním celkem tabulky skupiny „B“ 2. ligy, „béčkem“ BC Kolín. Od prvních minut nebylo pochyb, kdo je pánem situace na palubovce. Už v první čtvrtině si naši borci vytvořili náskok, který dal základ celkovému, velmi vysokému vítězství. Po čtvrtinách 8:24, 17:47, 32:59 se zastavilo celkové skóre na číslicích 41:84.

Bodově se prosadili všichni hráči k utkání připravení. Hned pětice si zapsala do statistik 10 a více bodů. Úspěšní jsme byli také při střelbě z trojkové vzdálenosti. Na úspěšných 9 zásazích se podílelo 6 hráčů z 8. Po 17 bodech a jedné trojce zaznamenali Vojtěch Mráz a Tomáš Kiršbaum.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum a Vojtěch Mráz po 17 bodech (oba 1x za 3b), Vojtěch Synáček 13 (3x za 3b), Roman Vejražka 12 (1x za 3b), Jan Mráz 11 (1x za 3b), Petr Dušek 14b (1x za 3b), Martin Sejpka 5, Tomáš Faltýnek 4.

Neděle 5. 1. 2020

1. kolo Sokol Kutná Hora : BK Napos Vysoká nad Labem 70 : 112 (19:29, 38:54, 50:86)

Zatímco sobotní utkání bylo příjemnou rozcvičkou po oslavách příchodu nového roku, nedělní novoroční nadílku „odskákali“ Sokoli z Kutné Hory. Naši hráči překonali i prestižní hranici 100 bodů o což se postaral Vojtěch Synáček. Střelecký koncert předvedl Jan Mráz, autor 36 bodů a 5 trojek. Dvouciferný počet bodů si z osmičky připravených připsala hned šestice hráčů. O výsledku utkání rozhodla 1. a 3. čtvrtina. Tu první jsme vyhráli rozdílem 10 bodů (19:29), třetí rozdílem 20 bodů (12:32). Druhá a čtvrtá část skončila shodně našim vítězstvím +6 bodů. Výsledný rozdíl 42 bodů tak vylepšil celkové skóre po 14 odehraných kolech na 1164:95.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem:  Jan Mráz 36 bodů (5x 3b), Vojtěch Synáček 20b (4x za 3b), Tomáš Faltýnek 12, Tomáš Kiršbaum 11, Roman Vejražka  10 (1x 3b), Petr Dušek 10 (2x 3b), Martin Sejpka 8, Vojtěch Mráz 5.

Basketbalisté BK Napos Vysoká nad Labem si upevnili vedení v tabulce skupiny „B“ 2. ligy mužů. Poměrně překvapivým výsledkem je dvojitá porážka BA LYNX Liberec s celky GBA Lions Jindřichův Hradec „B“ a BC Benešov.