U14 – BRNO PŘEDVEDLO SVÉ KVALITY

Vysoká nad Labem : SAM Brno

34   :   125     (13:28,19:62,24:94)

Vysoká nad Labem : Tygři Brno

39  :  98         (9:28,20:56,32:82)

To, co se povedlo U17 se nepovedlo U14, i když je třeba říct, že soupeři byli velmi zdatní. Sobotní soupeř nás převyšoval výškově a byl i fyzicky zdatnější, což při pohledu na náš menší tým vyvolávalo obavy. Což se potvrdilo. V první části zápasu nám síly stačili. Dokázali jsme se soupeřem částečně držet krok. Ke konci už jsme se nestíhali ani vracet. Tady se hráči přesvědčili o tom, jak je potřeba na tréninku dělat věci na plno a v rychlosti. Pak můžeme myslet na lepší výsledek.

V neděli přijel podobný tým. Vysoký, fyzicky zdatný a to jim ještě několik hráčů chybělo. Nám chybělo také několik hráčů (Říha,Synáček,Pleskot) .Zápas byl od začátku v režii kvalit soupeře. I když třeba říct, že když už jsme se přestali bát dlouhánu z Moravy, ukázali jsme, že i my umíme hrát basketbal a na pár akcí se dalo i koukat. Je potřeba neztrácet naději, stále pracovat a věřit že nám někteří hráči vyrostou. Mám radost, že i přes porážky kluci neztrácejí chuť a chtějí na sobě pracovat, což ukazují přítomností na trénincích starších hráčů U17. Udělala se dobrá parta, která se snaží navzájem pomoci. Což pro mě jako trenéra je příjemné zjištění.

R.T.