Archiv rubriky: Nezařazeno

5.10.2019

USK PRAHA :  BK NAPOS Vysoká nad Labem 91 : 35

V sobotu 5.10.2019 jsme odehráli zápas na Folimance proti USK Praha. Na toto utkání jsme přijeli v sestavě 10 hráčů. Sestava byla doplněna o hráče z mladších ročníků. Soupeř byl poněkud fyzičtější a vstup do zápasu byl očekávaný. Několik individuálních akcí soupeře v kombinaci se špatným vyhazováním po koši nás stálo spoustou zbytečných košů. Chyby na naší straně se zakládaly na jednoduchých věcech chytit balón oběma rukama, přihrát, jít do pohybu a poslední řadě proměnit lay up. V průběhu zápasu se tyto věci zlepšili, ale celkový dojem to nezměnilo. Bohužel, jsme špatně volili střelecké pozice nebo neproměňovali snadné nájezdy. Pochválit bych chtěl za první náznaky odstupování ze slabé strany a odstavení hráče při obranném doskoku. Do příštího zápasu bychom se měli zaměřit na pohyb míče po perimetru a lépe řešit hru 1×1. V obraně je to rychlý návrat, kdy určití hráči nevidí balón nebo si hledí pouze svého hráče.

 

3.11. 2018 2. liga ženy, skupina „B“ – 7. kolo

BK NAPOS Vysoká nad Labem : Basket Poděbrady   63 : 65    (19:13, 33:31, 42:46)

Velmi dobře začaly ženy své utkání s celkem Basket Poděbrady. Po první čtvrtině vedení o 6 bodů nenasvědčovalo, že by mělo dojít k obratu v utkání. Došlo. Už v průběhu druhé čtvrtiny Basket Poděbrady snížil náskok, do poločasu odcházela obě družstva za stavu 33:31. Ve třetí čtvrtině šly hostující hráčky do vedení, od té doby domácí hráčky pouze dotahovaly manko ve skóre. Zásluhou dobré střelby Dominiky Paclíkové z trojkové vzdálenosti se podařilo těsně v závěru vyrovnat na 60:60. Závěr ale patřil hráčkám Basketu Poděbrady a odváží si z Vysoké cenné vítězství. Přítomní diváci nemohli odpustit rozhodcovské dvojici některé verdikty, zvláště právě v závěru utkání. Příčinu porážky ale hledejme především na vlastní straně. Neproměněné „tutovky“ by v případě úspěchu stačili nejen na vedení v utkání, ale i na pohodlný závěr jeho konce.

Play-off, 2. kolo

Neděle 25.3.2018   BK Napos Vysoká nad Labem : BVK Holice  62:65  (18:15, 31:32, 51:48)

Úvod utkání naznačoval, že hráči Naposu jdou jednoznačně za svým cílem, postoupit přes celek Holic.  Skvělý začátek utkání, vedení rozdílem 11 bodů (13:2). Po vystřídání hráčů základní pětky (Daněk, Sejpka, Vejražka, Kiršbaum, Hanzlík), se utkání vyrovnalo, a na této vlně se odvíjelo až do jeho závěru. První čtvrtina ještě vyzněla pro náš tým (18:15), z poločasového vedení už se radovali hosté z Holic (31:32). Ve třetí čtvrtině si basketbalisté Vysoké nad Labem vzali vedení zpět (51:48), ale také s vědomím, že musí uhrát výhru +10. Holice trpělivou a přesnou hrou nedovolili zvýšit vedení, naopak. Z vítězství se radovali počtvrté v sezóně a zaslouženě postoupili do dalších utkání ve skupině „B“ – play-off.

Sestava o body BK Napos: Vojtěch Synáček 16 (2x za 3b), Tomáš Kiršbaum 15 (1x za 3b) + 11 doskoků =DD, Zdeněk Hanzlík 12 (2x za 3b), Petr Dušek 7 (1x za 3b), Vojtěch mráz 6, Tomáš Faltýnek 4, Petr Ruprecht 2. Alois Daněk, Martin Sejpka, Roman Vejražka, Michal krista, Jan Hodač – všichni 0b.

Nejvíce bodů BVK Holice: Adam Horký 14 (3x za 3b), František Žaba 14 (1x za 3b) – oba hostují z Královských sokolů, Marek Bartheldi 10…

Posted in Nezařazeno